Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti milyen módszerrel tanultato...

Sága kérdése:

Ti milyen módszerrel tanultatok meg egykezes fekvőt és egylábas guggolást csinálni? Mennyi időbe telt míg tökéletesen szabályosan ment?

Figyelt kérdés
Én a fegyencedzés és a meztelen harcos módszert használom felvátva,de még egyik se sikerült.

2013. ápr. 24. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
És mióta csinálod? Az egylábas guggolás nem olyan nehéz, viszont az egykezes fekvő az.
2013. ápr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kérlek ne röhögj de két éve próbálkozom vele.Igaz sok minden hátráltatott pl: izületeim gyárilag nem túl jók,ezért jobban kellett figyelnem rájuk,volt túlsúlyom,nem is kevés de már nincs végre.
2013. ápr. 24. 19:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónap alatt összejött GTG + fegyenc.
2013. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gratula az tök jó.Le tudnád írni egy heti edzésterved hogy ez pontosan hogy nézett ki?Mármint a fegyenc-meztelen harcos kombó.
2013. ápr. 24. 19:47
 5/9 anonim ***** válasza:
én 13 évesen kezdtem edzeni crossfittal nem lett semmi maradandő sérülésem és lement a túlsúlyom tudok 5 db szabályos katonai fekvőtámaszt is és fel tudom magam 6 szor húzni nehezen fejlödök mert kicsi vagyok pedig már 1,5 éve csinálom és nem adtam fel mert maga élvezem az edzést az erő is érdekel csak ne add fel a fejlödésell kapcsolatba
2013. ápr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
én télen elkezdtem elég intenzíven jégkorizni (majdnem minden nap 1 óra) és lehet, h a rossz techikám miatt, de a mostmár 5 szabályos egylábas guggolást tudok csinálni jobb lábbal, 3-at ballal, előtte egy se ment
2013. ápr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat,nem szándékozom feladni csak érdekelt ki hogy jutott el oda.
2013. ápr. 27. 07:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Rég írtam sport témába...

Én csak A Meztelen Harcost próbáltam, de nekem hamar összejött mindkettő(az egykezes fekvőt kb. 1 nap alatt meg tudtam csinálni, pedig akkoriban csak 14-18 szabályos kétkezes fekvő ment, most a rekordom kétkezesben 46(1,5 év után) és egykezesből pedig 10(nem nagyon erőltetem meg magam ^^") az egylábas guggolás még az nap ment, amint beleolvashattam a könyvbe, mert a lábaim mindig is erősek voltak, csak a tartásom volt helytelen)


Az egykezes fekvőig úgy jutottam el, hogy lábamat az ágyra tettem(kb. 60cm) és elkezdtem csinálni a szabályos kétkezeset, amint ez már nem volt kihívás, a gyengébbik kezem(bal) egyre hátrébb toltam. Amikor már a has alsó felénél volt, akkor elkezdtem rádőlni/rá nehezedni a jobb karomra és a ballal e közben már csak az ujjaim használtam(kezdetben 5, később már csak 3). Ez után próbáltam meg az egykezest. Ha reszketeg is volt, de egyet sikerül elvégeznem(na meg nem is volt túl szabályos, mert a törzsem igen csak megdőlt, holott annak egyenesnek kellett volna maradnia).


Az egylábas guggolásnál pedig annyi volt a hibám, hogy mikor végeztem nem volt nyújtva a láb és a kezem sem használtam. A lábam erejét annak köszönhetem, hogy sokat futottam és futok meg a volt testnevelés tanáromnak, mert ha nem volt fehér póló, akkor 75 guggolás vagy 50 fekvőt kellet csinálni(megjegyzem: senki nem bírt megcsinálni 50 fekvőt 1 osztálytársam kivételével, de érdekes módon, akkor mindeni azt mondta, hogy megcsinálta, én meg inkább szívtam a 75 guggolással, ha pedig felmentés nélkül nem tesizett valaki, akkor 3x75 kellet, amit a tanár számolt).

Szóval ilyen háttérrel nem volt nehéz elérni az egylábas guggolást(na meg jól is esett, hogy fel tudtam vágni ezen gyakorlatokkal).


19/F

2013. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem köszi a korrekt válaszod.
2013. ápr. 27. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!