Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az lenne a Kěrděsem hogy ti...

Az lenne a Kěrděsem hogy ti milyen könyvből tanultatok (Programozást) vagy milyen módszerrel?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és nagyon szeretnék meg tanulni programozni.Járok egy Klubba ahol foglalkozunk ilyenekkel pl:. Arduino, C++, C, Meg van egy Raspberry Pi-m is... Csak az a baj hogy nem tudom fel fogni a Programok szerkezetét... Már "Programoztam" így ilyen blokkos programban (Scratch) igaz az kisebb gyerekeknek való de azzal is el lehet szórakozni... (annak tisztán érthetően értem a szerkezetét)... Na de akkor vissza térve az igazi programozásra, tudtok valamilyen weboldalt vagy könyvet, Tanulási módszert?...

2016. febr. 26. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen nyelvet szeretnél tanulni? Egyszerre 6 nyelvbe belekezdeni az alapoktól nem túl célszerű. Kicsit hasonló mintha idegennyelvet tanulnál. Összekavarodnak a dolgok. Viszont ha pl megtanulsz c#-ba programozni akkor onnan már nem nehéz elsajátítani a c-t.
2016. febr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*)
2016. febr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor tanulni szeretnék C#-ben csak egy gond van.... hogy kezdjem el?.... a könyvtárból kivettem néhány könyvet de az nem kezdőknek való.... Milyen program író programot ajánlotok? nekem most jelenleg a Code Blocks van meg...
2016. febr. 26. 12:53
 4/12 anonim ***** válasza:

C#-hoz Visual Studio és könyvnek itt van pár ajánlás:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..


De lehet még találni "c# könyv" keresésre.

2016. febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én arduinoval kezdeném.


Kb ilyen idős voltam mikor először kezdtem el programozni tanulni, de nagyon hamar meguntam, mert elmaradt a sikerélmény. Jójó, kiszámoltam vele valamit, de ennyi, ez nem köt le egy tizenévest.


Ellenben arduinonál, írsz 10 sort és megmozdul egy robotkar, nem lesz komplex mozgás, de látványos lesz.

Az egyetlen hátránya talán az arduino-s programozásnak, hogy elég drága, nem maga az arduino, hanem hozzá a cuccok. Pl én most egy (részben számítógép vezérelt) arduino alapú robotkart építek, és idáig ott járok, hogy 40e forint. De persze egy kisebb projekt sokkal olcsóbb, akár egy kisebb robotkar is, csak ha már építek egyet akkor legyen nagy


Tanulásnak a Tav-Ir ingyenes online kurzusát sokan ajánlották a magyar arduino csoport facebook oldalán

2016. febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Először azt találd már ki, hogy mit akarsz programozni?

- Windowst vagy Linux-alapú rendszert, netán Mac-et?

- Netán mobiltelefonokra irkálnál programot? Androidosra, Windows Phone-ra, vagy iPhone-ra?

(Bocs, nincs kedvem tovább írni, úgyhogy ez így félkész marad)

2016. febr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen azt elfelejtettem hogy milyen készüléken szeretnék programozni, hát most jelenleg a Windowson szeretnék valamit csinálni, de van Linuxom is (Antix)...

Letöltöttem a Visual Studio-t, meg van Code Blocks is, ezeken szeretnék valamit csinálni.

Ja és az előző válasz adóknak köszönöm válaszát :)


Már próbálkoztam a hello world alap feladattal... de sajnos a Code blocks-ban nem ment,ezért inkább Visual Studio...

2016. febr. 26. 21:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Néhány jó tanács így a hosszú utadra:

- A Code::Blocks és a Visual Studio olyan programok, amik megkönnyítik a programozást. Ezeket integrált fejlesztőkörnyezeteknek (angolul integrated development environment) hívjuk, röviden IDE.

- A Java-t, a C#-pot, a C++-t, a C-t, stb. programozási nyelveknek nevezzük. Az IDE-ket azért csinálják, hogy ezen nyelvek valamelyikén könnyedén programozhassunk.

- Egy IDE akár több programozási nyelvben lehet segítségedre

- Az előző pontból kifolyólag, ha tanácsot kérsz, és csak az IDE nevét írod le, akkor sajnos fogalmunk sem lesz, hogy milyen programozási nyelven fejlesztesz, így nem tudunk neked teljes értékű segítséget nyújtani

2016. febr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Basszus, a legfontosabb kimaradt:

- Attól, hogy te valamit nem tudtál megcsinálni egy adott IDE-ben, nem jelenti azt, hogy az az IDE szar. Olyan IDE-t válassz, ami neked KÉZRE ÁLL és könnyen kiigazodsz benne. Attól a Code::Blocks lehet, hogy nagyon jó eszköz és remekül a kezedre állna, csak te kezdőként programozási hibába futottál bele. Erről nem az IDE tehet.

- Ha valami nem megy, nagyon sokat segít a probléma megoldásában az, hogyha megmondod nekünk, hogy:

1) Milyen jelenséget tapasztaltál?

2) Milyen hibaüzeneteket kaptál?

3) Mi a pontos programkód, ami a jelenséget kiváltotta? (Másold be)

Ha már többet nem is akarsz mondani, de ezeket KUTYA KÖTELESSÉGED leírni, mert nem vagyunk látnokok, médiumok, hogy téren-időn átívelve átnyúljunk a te monitorodon és lássuk, mit csinálsz.

2016. febr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Rendben, ha majd lesz valami hiba üzenet vagy nem fog sikerülni akkor majd le írom.

Köszönöm a válaszaitokat.

2016. febr. 27. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!