Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy szerezzek igy munkát?

Hogy szerezzek igy munkát?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban élek, kb.10percre egy kisvárostól. Az a probléma, hogy a városban sem nagy munkalehetőség, de ha akad is, akkor nem a neten vagy hirdetésekben közlik, hanem "szájhagyomány útján" terjed. Ami azt jelenti, hogy "Marika néni megtudja, hogy üresedés van,ezért szól Kati néninek, hogy a lánya nem akar-e menni oda dolgozni ". :) Szóval aki a városban él természetesen jóval hamarabb értesül róla, igy az esélyeim eléggé leredukálódnak.

Általában már mindenhol e-mailben kell jelentkezni egy álláshirdetésre, de persze ez itt lehetetlen...Arra gondoltam esetleg a lehetséges helyekre pl. üzletek, küldhetnék-e levelet postán, hátha lenne valahol üresedés, és akkor a kezükbe akad egy jelentkező...Szerintetek, van rá esély, hogy valakit érdekeljen a jelentkezésem (ami nem egy meghirdetett állásra szólna) vagy a kukában végezné válaszra sem méltatva...


2010. ápr. 28. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen próbáld meg. Személyesen is beviheted. Biztos lesz, ahol nem törődnek majd vele, de olyan is lesz, ahol elteszik és később előveszik. Amikor régen én kerestem munkát több helyről is hívtak később, ahol nem volt akkor meghírdetett állás, de egyszer lett és kezembe akadt az önletrajzuk. Veszíteni nem veszítesz semmit.
2010. ápr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg? Veled is volt ilyen? Jaj ez nagyon megnyugtatott most. Akkor mindenképp megpróbálom. Végül is igazad van, vesziteni nem veszithetek. Köszi a válaszodat!
2010. ápr. 28. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez van! Én is küldtem be több helyre így. Veszteni nem vesztek semmit.
2010. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, ezt így kell csinálni!! Minden lehetséges helyre, ahol te tudnál dolgozni nyomni befelé az önéletrajzokat. Lehet, hogy kuka, lehet hogy elrakják, lehet ahol sose értesít vissza, de lehet h szerencséd lesz. De amúgy amit mondasz, hogy szájhagyomány útján töltődnek be az állások, ne gondold, hogy csak a faluk, és a kisvárosok sajátossága. Nagyvárosban is nagy százalékban így töltődnek be az állások. Pl nálunk az önkormányzatnál most 4 állás volt meghirdetve, mivel ezeket az állásokat kötelező meghirdetni. De természetesen mind a négy helyre valakinek a valakije került be, akinek messze nincs olyan végzettsége, tapasztalata mint nekem, de volt hátszele. Engem meg röhej indokkal ( pl túlképzett vagyok) utasítottak el.
2010. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mutert is egy decemberben beadott életrajz alapján hívták most fel, hogy érdekli-e még.

Egy próbát megér!!!

2010. ápr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én azt hittem csak itt működik ilyen alapon...jó tudni, hogy nem! Köszi nektek a biztatást! Jaj de nagy kő esett le a szivemről!
2010. ápr. 28. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!