Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek a dolga...

Szerintetek kinek a dolga áttenni egy gázvezetéket, ha az új utca kialakításánál útban van, vagyis a felszínre kerül?

Figyelt kérdés
Régen magánterület volt az, ahol megy a vezeték nyomvonala, de az önkormányzat kisajátította út céljára, viszont nekem kell megépíteni magamnak, ha el akarom érni kocsival a telkemet.

#gázvezeték-áthelyezése #útépítés-önerőből
2016. nov. 26. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen világos a helyzet.

Út vagy gázvezeték?

Mit kell neked megépíteni?

2016. nov. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fotó?
2016. nov. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
utcán van a gázvezeték? akkor a szolgáltatóé, hisz közterület. Magánterületen? akkor meg a terület tulajdonosáé.
2016. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Magánterület volt, ahol mennek a gázvezetékek, (3 családé), de az Önkormányzat kisajátította út céljára a telkek egy részét. Most derült ki, hogy nem építi meg az utat, hanem nekünk kell magunknak megépíteni. Semmit nem akar költeni rá az Önkormányzat. Magánerős vízvezetéket kell kiépíteni, de előbb tereprendezés címszóval az utat kell megépíteni. Ezt akadályozza a 3 gázvezeték, mert egy hegyoldalba kell belevágni az utat.
2016. nov. 26. 20:03
 5/8 anonim ***** válasza:

De eddig nem volt út?

Vagy eddig miért nem kellett és most miért kell? Építési telekké akarják változtatni a kialakítandó úttal elérhető területeket? (ez csak akkor történhet meg ha ott valóban út létesül)

Kisajátítás volt, vagy szerződéses közcélú használatba adás?

Ha volt szerződés, abban mi áll?

Ha nem használatba adás volt, akkor is a tulajdonossal kötött megállapodáson alapul, mi volt a megállapodás?

Ha eddig megközelíthető volt az ingatlan és most nem (vagy nem lesz az) akkor az az önkormányzat feladata.

2016. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A rendezési tervben ki volt jelölve az út már évtizedek óta, de még ki kellett sajátítani több ingatlanból részeket a nyomvonal mentén. Ezért mennek most közterületen a magánerőből épült gázvezetékek. Az önkormányzat 10 éve megígérte, hogy pár éven belül itt megépül az út, és jóváhagyta az osztatlan közös tulajdonunk megfelezését alsó és felső részre. Így kerültünk abba a helyzetbe, hogy a mi telkünk a felső, amihez nem építik meg az utat.Ez egy meredek hegyoldal, ahol támfalazni kellene az utat, amit magánerőből képtelenség finanszírozni.
2016. nov. 27. 11:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Értelek hogy ígértek dolgokat.

Papírra vetve mi van ebből a történetből?

2016. nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy engedélyezte az Önkormányzat a telek megosztását úgy, hogy a felső telek a leendő útról lesz elérhető. Nyilatkoztattak írásban, hogy meg tudom közelíteni az ingatlanomat, - amit én meg is tettem, de azóta azt a közterületet, ahol gyalog járni tudtam, az Önkormányzat a saját ingatlanához csatolta.( helyette papíron az új út van kijelölve közterületként, - ami nem épül meg.)
2016. nov. 28. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!