Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki látta a Gintamát?

Valaki látta a Gintamát?

Figyelt kérdés
Csak az eleje ilyen unalmas?

2016. nov. 26. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Szerintem legalábbis.

De annyira sokrétű humor van benne, hogy van olyan rész ami számomra is unalmas volt, aztán a következő kedvenc lett.

Főleg a történet ívek a legjobbak, amikor komolyabb részek jönnek mindig csak néztem, és ledaráltam az kb. egészet. Persze nem egy nap alatt.

2016. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A Gintama nem egy tipikus shounenfight anime, hanem elsősorban egy paródia és vígjáték. Én az elejét se tartom unalmasnak, nagyon szeretem a viccesebb jeleneteket is. Ezek dominálnak a történetben, az első nagyobb arc (=történetív) csak később, a 60. rész környékén lesz, onnantól kezdve már gyakrabban lesznek komolyabb arcok (20-30 részenként, az utolsó évadra pedig már közvetlenül egymás után lesz két arc, amelyek szerintem a Gintama legjobb arcai közé tartoznak).

A Gintama eleve nem való mindenkinek - ez a legjapánabb anime, amit láttam. Iszonyatosan sok animét kiparodizál, így ha ezeket nem ismered, nem láttad, nem fogod annyira értékelni azokat a poénokat (én pl. nem láttam a Dragon Ballt, így a kifejezetten Dragon Ballra kihegyezett részeket nem élveztem annyira). De nemcsak más animéket parodizál ki, hanem saját magát is. Illetve japán személyeket, sőt, politikusokat, szokásokat, az egész japán történelmet kiparodizálja. Aztán rengeteg szóvicc is van benne (már maga a cím is az).

Úgyhogy a Gintamához elég jól ismerni kell a japán kultúrát, vagy nyitottnak kell lenni hozzá, és ha tényleg érdekel, akkor sok mindent tanulhatsz belőle, akár a japán történelemmel kapcsolatban, akár a szokásokkal, vagy az animékkel kapcsolatban is.

Nem tudom, hol jársz benne, de ha nem jön be a humora, akkor azt ajánlom, ne folytasd, max. azt tudom még ajánlani, hogy csak az arcokat nézd meg ( [link] Ha érdekel, mely arcokat tartom leginkább érdemesnek arra, hogy megnézd, írhatsz nyugodtan:)

2016. nov. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
igen nehogy abba hagyd az eleje miatt! nekem pl a végére a kedvencem lett :D
2016. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!