Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kiadják, ha nem múltam el 18?

Kiadják, ha nem múltam el 18?

Figyelt kérdés

Lenne 2 kérdésem. Tudom elég furán fogalmaztam meg. De nem fogok mellébeszélni. A kérdésből gondlom rájöttetek, hogy még nem múltam el 18 éves.

Ja és arra is, hogy most főleg alkoholra gondolok.

(ha akarok, hozzá tudok jutni, de nem vagyok egy nagy partyarc. na de ez most mindegy)


Szóval.: Ha megkérdezik, hogy elmúltam-e. És azt mondom, hogy igen. (de nem tudom bizonyítani - személyi). Akkor mi van? Azt mondják, hogy anélkül nem adják oda? Vagy ellenőrizniük kell? VAGY különben ez az ők felelősségük is lenne, és azért?


Másik kérdésem pedig, hogy: Önkiszolgáló kasszánál, meg lehet venni nem? Tehát úgy sem ellenőrzik. Vagy netán mégis?


Válaszokat köszönöm!



2016. nov. 26. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadják el bemondásra a korodat, minden esetben személyit kell mutatnod, ha nem lehet egyértelműen felnőttnek tekinteni téged (18 alatt nyilván nem). Ez a feltétele az alkohol vásárlásának.
2016. nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az önkiszolgáló kasszánál ia áll egy alkalmazott, legalábbis abban a tescoban, ahol vásárolni szoktam mindíg van valaki, hogy segíthessen, ha gond van, meg talán azért is, hogy 18 év alattiak ne tudjanak szeszesitalt vásárolni.
2016. nov. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az önkiszolgáló kassza piros jelzést ad alkoholnál, és amíg a pénztáros nem hagyja jóvá, nem enged fizetni. Nem lehet kikerülni az ellenőrzést.

A boltban egyébként nem igazoltathatnak, de ha megtagafod, hogy igazold a korodat, ők megtagadhatják az alkohol kiadását.

2016. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!