Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nemrég múltam 14 éves, és már...

Nemrég múltam 14 éves, és már régebben is foglalkoztatott az írás, a könyvírás. Gyerekként lehet valaki ismert író? Ha megvan a tehetségem, és kiadják könyvben amit írtam akkor lehet belőle valami? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval ha elkezdenék írni, és úgyérzem, hogy kész vagyok, kihez lehet eljuttatni, hogy lát-e benne tehetséget, és jövőt?

Nem írnék szépirodalmi műveket, mert nem tudnék semmi komolyat kihozni belőle. Leginkább a mai dolgok amiről írni tudnék (emberek,érzések, stb..) meg ahogy mondjak: "legjobban arról lehet írni ami fáj" ha írok valamit amiben a Fízió és a Fusszió keveredik. Lehet valami belőle? Tudnák értékelni a "nagyok"?

Válaszaitokat várom.!:)



2014. febr. 26. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, először meg kell tanulnod helyes és tökéletes írni és csak aztán foglald mondatokba a gondolataid.


Egyébként nem tudni. Kezd el ezt egy blogon. Ha sokan követnek és olvasnak téged, akkor kiadhatsz egy könyvet. Szerintem bloggolj először.

2014. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként kicsi az esélye, hogy elismert író legyél. Tudod, sajnos nem elég, hogy tehetséges legyél, szépen írjál, kell, hogy a "nagymenők" szeressenek. Máskülönben esélytelen.
2014. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit szórakoztató a kérdés, mert ugyanebben a cipőben vagyok. Én 15 éves vagyok és én is írással foglalkozom már évek óta. Csak én képregényeket készítek, azzal a céllal hogyha majd egy nagyon jól sikerül akkor felteszem az internetre. Már sok kész van, de egyikkel sem vagyok elégedett. Bár én nem tervezem a sajátomat megjelentetni komolyabban, de annyit tudok hogy ez nem attól függ hogy hány éves vagy. Ha 14 évesen jobb vagy mindenki másnál (élettapasztalat híján nagyon kevés az esélye, de nem lehetetlen) akkor kiadják. Méghozzá úgy hogy mikor kész vagy és úgy gondolod hogy jó akkor beküldöd egy kiadónak. Ők majd eldöntik hogy megéri-e nekik kiadni vagy nem. Hidd el, ha TÉNYLEG nagy durranás akkor a kiadó pont le fogja xarni a korodat.

De amúgy ne haragudj, de nem hiszem hogy ezeknek az érzéses könyveknek nagy sikere lenne. Tele van az internet ilyen blogokat amiket szintén 13-17 évesek írogatnak akik "minden fájdalmat átéltek", ennek ellenére én biztatlak hogy próbáld meg és ne hagyd magad lebeszélni, csak törekedj arra hogy valami egyedit és kimagaslót tegyél bele.

Sok sikert kívánok :D Majd ha lesz kedved akkor írj privátot hogy hogy sikerült.

(Majd még jönni fognak a "Mit tudsz te 14 évesen a tojáshéjjal a fenekeden" típusú válaszok, de azokkal ne foglalkozz. Csak csináld, mert ha meghátrálsz akkor soha nem is tudod meg hogy sikerült volna vagy nem.)

2014. febr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Értékelendő az ambícióitok, de tanuljatok meg helyesen írni, kérlek!

#1

2014. febr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Tekintve, hogy nálad sokkal tapasztaltabb, 50-70 éves nagy nevű szakemberek, pszichológusok is folyamatosan adnak ki a te témaköreidre vonatkozó könyveket, szinte minimális kereslettel, szerintem értelmetlen így belevágnod.


Egyrészt a kézzel fogható könyvek piaca már régóta leáldozóban van (szerencsére), így legalább több fa marad. :) Köszönhető ez a digitalizálásnak és a fiataloknak, akikre épül a kereskedelem, már nem annyira ülnek le olvasni. Talán egy-két fantasy regényt, de semmiképpen sem pszichológiával, emberi kapcsolatokkal foglalkozó művet. Másrészt pedig, nem hiszem, hogy akkora élettapasztalattal rendelkezel, amivel újat tudsz mondani, egy 30-70 éves embernek, akik erre a témakörre vevők lennének.


De tegyük fel, hogy megírsz egy könyvnyi anyagokat. Elmész a nyersanyaggal egy kiadóhoz és mondod, hogy szeretnéd kiadatni és sorozatgyártani. Szerinted ehhez nem szükséges önerő anyagilag? A marketingre rengeteget kell költeni egy könyv esetén, nem fognak egy ismeretlen írót csak úgy felkarolni és befektetni rád. Főleg azért sem, mert látszik az írásodból, hogy nagyon kezdetleges és kiforratlan, nem lesz rá igény.


Inkább vezess egy blogot az interneten és, ha látod, hogy erre sokan kíváncsiak és egyre többen olvasnak Téged, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy publikálj valami kézzel foghatót, mivel addigra már lesz egy saját köröd, akik ismernek és pénz hajlandóak áldozni arra, hogy elolvassák amit írsz.

2014. febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, látom, hogy az előttem lévők közül már szóba hozták a blogot, így egy másik alternatívát is ajánlok figyelmedbe.


Jelentkezz több hasonló témakörökkel foglalkozó internetes oldalakon cikkírónak, rovatszerkesztőnek. Kezd kisebb oldalakkal, oda könnyebb bekerülni, de, ha tényleg tehetséges vagy akkor eljuthatsz a nagyobbakhoz is, Index, Origo, HVG, stb. Rajtad múlik, ne add fel, olvass szinonima szótárakat, ha egy szónak nem tudod a jelentését azonnal nézz utána, így hamar növekszik a szókincsed is. Nézz utána, hogy a többi író palántából hogyan lett sikeres és elismert ember. Olvass rengeteget és fejleszd az íráskészséged.

2014. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az első lépés mindenképpen a magyar tanárod legyen, akinek megmutatod, hogy jó-e.


Egyébként szerintem most lehet, hogy azt gondolod, hogy jókat írsz, de ha 5-10 év múlva visszaolvasod azokat, amiket most írsz, rájösz, hogy ezek milyen bénák voltak. Én legalábbis így tapasztaltam, bár én egyáltalán nem voltam nagy költő. Nem azt mondom, hogy tök rossz, amit most csinálsz, szerintem már most jobb vagy te, mint én 24 évesen.


Meg mint ahogy előttem is írták, hacsaknem egy Harry Pottert írsz, nem nagyon olvasná (és venné meg!) senki a könyvet.

2014. febr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!