Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Újraépíthető Tesla Wardenclyff...

Újraépíthető Tesla Wardenclyffe tornya?

Figyelt kérdés

Dr. N. Tesla építe(tet)t egy nagyobb tornyot, ami mindenfelé sugározta az áramot, és állítólag az ionoszférából nyerte az energiát.

A kérdés az lenne, hogy ez a mai eszközökkel megépíthető-e lenne, tényleg működne-e úgy, hogy az adott környezetben mindenki ingyen jusson áramhoz? Vagy ez csak holmi ábránd?

Mik a fizikai, gazdasági, politikai és társadalmi előnyök ill. hátrányok?



2016. dec. 14. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezotéria kategória.

Amúgy csak szólok: a víz-, szél-, atom-, stb. energia ingyen van! Az miért nem jó?

2016. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na, áttették, csak nem az ezotériába. Viccesek a fiúk...

Látom, hogy szépen lepontoztak, de azért még néhány gondolatot leírok.

Nézzünk pl. egy tipikus "ingyenenergia" forrást: a szélerőművet.

Megrengette ez a világot? Megrettent tőle a hatalom? Próbálják elhallgattatni a használóit?


Nem igazán.

Sőt: a hatalom IMÁDJA ezt!

Mi is történt? Roppant egyszerű:

- a honpolgár megveszi az erőművet az adózott pénzéből (50% levonás).

- fizet rá ÁFÁ-t is (27%)

- támogatást nem kap egy kanyit sem (0%)

- ADÓZNI KELL a megtermelt energia után!!!


Szóval, szerinted mennyire rettent meg ettől a hatalom?

Elárulom: összeteszi a kezét, ha veszel egyet! Hiszen ez önti a pénzt az ő zsebébe!


Nézzünk még egy dolgot:

ha működne Tesla tornya, és ingyen energiát termelne, miben különbözne egy szélerőműtől?

- nem kéne megvenni a saját pénzedből?

- nem fizetnél rá ÁFÁ-t?

- szerinted nem adóztatnák meg?

- BIZTOS, hogy korlátlan energiát tudna termelni? Nem csak korlátozottan, mint a szélerőmű?


Szóval: MI lenne a különbség?

2016. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a #2-es választ.

Lehet, hogy naív vagyok, de én ezt úgy képzeltem el, hogy az állam építene egy ilyet, tartaná karban és egyéb adóformájában fizettetné ki az állampolgárokkal. Olyan lenne ez, mint a tb, vagyis, hogy mindenki fizet a közösbe, azért, hogy ha vki beteg lesz, azt meggyógyítsák.

Nyilván korlátozott egy ilyen torony energiája, de szerintem bőven elég lenne (arra a számokra alapozva, amit vhol vmikor olvastam).

Előnye: nem lenne szükség többé semmilyen áramtermelő eszközre, elektromos vezetékekre, se konnektorokra, mindenre ott lenne a torony.

Lehetséges ez, vagy csak meglódult a fantáziám?

2016. dec. 15. 08:18
 4/7 anonim ***** válasza:

"nem lenne szükség többé semmilyen áramtermelő eszközre, elektromos vezetékekre, se konnektorokra"

Mintha az előbb azt mondtad volna, hogy az állam épít EGYET.

Na, az pont olyan lenne, mintha építene egy újabb paksi erőművet.


Amúgy, ha így lenne, ahogy most mondod, akkor minden nagyobb házon lenne már egy szélerőmű (valamint napkollektor és napelem).


Az állam akkor SEM építene ilyet, ha működne. Azt csinálná, amit mondtam: vagyis TE megépíthetnéd a SAJÁT pénzeden, és UTÁNA az állam megadóztatná.

Még így is megérné, nem? Hiszen "ingyen" energiát termelne. Olcsóbb lenne (majd 15 év múlva, ha már kifizetted az árát), mintha vennéd az áramot.


Ja, még el is felejtettem: a karbantartási költségek.

Ezen kívül a veszély. Ha korlátlan energiát képes termelni, akkor ez egy fegyver, és úgy is kell vele bánni!


Még egy dolog: Tesla az egyik legjobban dokumentált feltaláló. MINDENT szabadalmaztatott! Te is megnézheted, nyilvános minden szabadalma.

Amiről írtál, az NEM a korlátlan energiáról szól, ilyen nem létezik. Tesla vezeték nélküli energiatovábbítással kísérletezett, és remek eredményeket ért el. Mondom, nézd meg... mi tart vissza?

A vezeték nélküli töltő pont így működik: vehetsz ilyet, ha akarsz.

Tudod, min bukott el a dolog, miért nem használják?

Azért, mert nem lehet jól számlázni.

2016. dec. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Na ez pont olyan lenne, mintha építene egy új paksi erőművet."


Hát nem éppen. Ennek nem csak az a lényege, hogy az energiát az ionoszférából nyeri, hanem az, hogy vezeték nélkül sugározza a lakosságnak.


"... minden házon lenne már egy szélerőmű."


Nem, ennek pont az a lényege, hogy elég pár (5-6 db) és az egész Földet ellátja energiával. Lásd: Tesla Világ Rendszere.


"... ha korlátlan energiát képes termelni..."


Nem képes, idézném Dr. N. Teslát:

"Az első Világ Rendszer erőművet kilenc hónap alatt üzembe lehet helyezni. Ennek az erőműnek a segítségével gyakorlatilag 10 millió lóerőnyi (7,5 milliárd watt) villamos energia áll a rendelkezésünkre folyamatosan további költségek nélkül."


"...NEM a korlátlan energiáról szól, ilyen nem létezik."


Lehet rosszúl írtam, úgy értettem az ingyen energiát meg a szabad áramot, hogy nem kell érte fizetnünk, és nem úgy, hogy végtelen állna rendelkezésünkre.


"Azért, mert nem lehet jól számlázni."


Akkor szerinted is politikai akadályai vannak ennek a találmányak az elterjedésében?

2016. dec. 17. 09:18
 6/7 anonim ***** válasza:

"szerinted is politikai akadályai"

Ezek GAZDASÁGI akadályok!

Senki sem fog neked ingyen szolgáltatni!


Amúgy megköszönném, ha felpontoznád a jó válaszaimat.

2016. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 swad válasza:

A korlátlan és ingyen veszélyes fogalmak,hiszen 2 dolog történhet: az egyik,hogy buta módon rövid idő alatt elpazarolnák a Föld nyersanyagkészletét: kivágnák a fákat,túlhalásznák az óceánokat, kitermelnék a nyersanyagokat,stb...a másik dolog ennek ellenkezője, rekultiváció.

A pokolra vezető út jószándékkal van kikövezve...

2017. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!