Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angol folyamatos igék, hogy...

Angol folyamatos igék, hogy tudnám könnyebben megkülömböztetni, hogy mikor kell használni, valamint emnnyire fontos a használata?

Figyelt kérdés

2017. jan. 2. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:

hat amikor folyamatban van akkor folyamatos :D

pl.

ha esik az eso az folyamatos, vagy ha tvt nezel, vagy ha beszelgetsz..minden folyamatos, ami nem csak egy pillanat


nem folyamatos pl ha leulsz, vagy ha felalls

2017. jan. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,de ennyit én is tudtam,de nem ilyen egyszerű a képlet azért.Honnan tudjam,mondjuk,hogy úszok,meg hogy eszek például milyen.Mert a magyarban is két féle képpen lehet mondani jelenben így megeszem a levest,vagy eszek levest,más a hangzása,megírom a házit és írom a házit.
2017. jan. 3. 07:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Angolba nincs ilyen.

Ott a leves eves is egy folyamat. De egyebkent szovegkornyezetbol kikell, hogy deruljon, hogy mire gondolt a feladat iroja. De ha van benne olyan idohatarozo, amirol tudsz asszocialni, akkor nyert ugyed van. Pl. ha valami "all night" tortenik, az tuti folyamatos.

2017. jan. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ha hozzá tudod tenni,hogy "általában szoktam" akkor egyszerű jelen. Ha azt tudod hozzátenni ,hogy "éppen most" akkor folyamtos.
2017. jan. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de ha egyedül tanulsz, akkor nem találtad meg a megfelelő nyelvtani részt, ha mások tanítanak, akkor rúgd ki a magántanárt, igazolj át párhuzamos osztályba, ahol más a tanár, emelj panaszt a nyelviskolában, stb. A legtöbb igénél az angolban ez ugyanis nem az ige sajátsága, hogy melyikben használod, hanem a beszélő (beszélő aláhúzva, vastagítva, dőlt betűkkel, más színnel) szemléletétől függ. Ilyen szempontból tök mindegy, hogy a magyar más szavakkal segít bele, vagy az angol külön igealakot használ ugyanannak a leírására.

Magyarul a mit csinálsz éppen (éppen, most, e pillanatban, stb) az a kérdés, aminél a kérdező a pillanatnyilag végzett cselekvésre kíváncsi.

Az a fura, hogy amit leírtam, azt te is leírtad, csak jóval tömörebben, ott, hogy: ... írom a házit.

De ez az ...éppen írom a házit... csak az egyik fajtája az angolban a progressive használatának, ez megtanulandó egy hitelesebb forrásból, mint amit eddig néztél.

És egyébként vannak olyan igék, amiket az ember általában nem használ folyamatosban (vagy akkor nem azt jelenti, stb), ezt a jobb szótárak jelölik.

2017. jan. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi,de tudnál ajánlani egy jó oldalt?
2017. jan. 8. 15:35
 7/8 nemma ***** válasza:

englishpage.com


Az igeidőkön kívül sok mindent megtalászt még ott, és tesztek is vannak.


(Nem angol anyanyelvűeknek kèszült, de angol nyelvű weboldal)

2017. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hasznos volt egy-két válasz, köszi!
2017. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!