Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a nevező? És mi az a...

Mi az a nevező? És mi az a változó?

Figyelt kérdés
Matematikailag mik ezek?

2017. jan. 14. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Hogy ne fussunk felesleges köröket: mennyi idős vagy, milyen iskolába jártál eddig, milyen eredménnyel?
2017. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kérdésre nem kérdezünk vissza.Igazábol a lényeg az hogy most tanululjuk a Polinomokat,meg az ehhez tartozó dolgokat,és engem kért meg a tanárnő hogy segitsek egy osztálytársamnak,csak ezt a részt nem tudom kifejezni.Szóval el kell magyaráznom neki ezeket is,mert ezek nélkül nem tudja megtanulni.Én meg hülye vagyok és nem tudom elmagyarázni. Emigy 14 éves vagyok,és 4.67 lettem.
2017. jan. 14. 12:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Törteket C + A/B alakban írjuk. C az egész rész, A a számláló (azt mondja meg, mennyi van ebből a törtből), B a nevező, azt mondja meg, hogy az egységnek hányad (mennyi) részre való osztását jelöljük.


3/4 pl 3 db 1/4 részt jelent. Azaz a számláló 3, a nevező 4.


[link]

3., 4., 5. osztályos anyagokat ajánlom [Matematika] > [Számtan, Algebra] > [Törtek] témakörben.

2017. jan. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Változó" függvényeknél használt fogalom, gyakran "ismeretlen"-nek is hívják.


A tudástárban nem találtam értelmes cikket erre, a wiki-s cikk nem igazán gyerekeknek van megfogalmazva. De a cikk 3. bekezdése talán szépen leírja a lényeget:

[link]


A nyitott mondatokban is változó(ka)t használunk. Például az x + 1 = 5 képletben az x egy változó, ami jelen esetben egy „ismeretlen” érték helyett áll. A matematikában a változók jelölésére általában a latin ábécé betűit használjuk, de más ábécé jeleit, sőt bármi egyéb szimbólumot is használhatunk. A számítógép programozása során is alkalmazzuk a változót, amit egy betűvel, vagy egy alfanumerikus jelsorozattal azonosítunk.

2017. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!