Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a családomban sok pszichés...

Ha a családomban sok pszichés betegség előfordult, bennem is fellelhetőek?

Figyelt kérdés

Közeli hozzátartozóimnál diagnosztizáltak pl border line szindrómát, egy másiknál mániás depressziót, talán skizofréniát és nagyon erős apátiát. Ha ezek kicsit is örökölhetőek, akkor bajban vagyok, sok öngyilkossági kísérlet történt a családomban, bennem is van jócskán szuicid hajlam. Szerintem bennem kereszteződött a skizofrénián kívül minden, ami pszichés betegség eddig előfordult a rokonságban.. bár fiatal vagyok még, szóval lehet életkori sajátosság, amit legbelül érzek, de nagyon erősen szorongok, picit paranoiás is vagyok, hangulatongadozásaim vannak, öngyilkossági kísérletem volt(bár részeg voltam).

Menjek el pszichológushoz, hogy megelőzzem a problémákat, amik a kezelés nélkül életem során előjöhetnek? Valamint ez mind lehetséges, amit fent leírtam?



2017. jan. 22. 22:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek a pszichés betegségek többnyire nem "egy az egyben" öröklődnek, és nem is biztos, hogy a leszármazottak bármilyen formában tapasztalják magukon ezeket. Inkább úgy érdemes fogalmazni, hogy a hajlam öröklődik. A betegségek megjelenése erősen függ a környezeti tényezőktől, és attól, milyen megküzdési stratégiákat sajátítottál el az életed során. Ha nem tudsz sikeresen megküzdeni a problémákkal, könnyen lehet, hogy pl. depressziós leszel, vagy szuicid gondolatok törnek rád.


A pszichológus ártani nem fog, szerintem jó ötlet!

2017. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!