Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért tehették ezt? (bővebben...

Miért tehették ezt? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Valamelyik nap kicsit kérdezgettem a családomat a nevünkről honnét ered stb.. És kiderült, hogy nem is az volt régen a vezetéknevünk mint ami most mert elvették tőlünk és ránk aggatak egy másikat. Ez lehetséges és ha igen miért? Válaszokat előre is köszönöm!

2017. febr. 1. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kik vették el, mikor és hogyan vették el?
2017. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kommunista rendszerben azt nem tudom hogy ki Vagy kik.
2017. febr. 1. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Én éltem benne, de nem tudok ilyenről.
2017. febr. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló helyzet volt.

A nagypapám családja német származású volt, és amikor a háború után sok németet kitelepítettek Magyarországról, csak azzal a feltétellel maradhattak itt, ha magyarosítják a nevüket.

Így egy elég hosszú német névből egy rövid magyar névre változott a vezetéknevük, amik között csak a kezdőbetű hasonlít.

Anyám pedig nemesi származású. Nekik az előnevüket vették el. Akkor változtatta vissza az egész család,amikor az unokatestvérem megszületett.

2017. febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyit tudok, hogy Bulgáriában voltak ilyen rendeletek (ott oroszosítani kellett a neveket), de Magyarországon olyasmiről lehet csak szó, amiről a 4. válaszoló beszél.
2017. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!