Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » NAGYON ROSSZ A 6. ,7. ,8....

NAGYON ROSSZ A 6. ,7. ,8. OSZTÁLY?

Figyelt kérdés
KICSIT FÉLEK A 6.,7.,8. OSZTÁLYTÓL. ADNÁTOK TIPPEKET???

2017. febr. 1. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze. De először fejezd be a nagybetűzést, mivel ez az interneten azt jelenti, kiabálsz.


Hatodik osztály nagyon hasonlít az ötödikhez, talán a töri picit nehezebb, de ez szubjektív. (Én utálom a törit.) Később még rosszabb.

Hetedikben jönnek az érdekes természettudományos tárgyak. Igaz, hogy többet kell majd tanulni, de több választ is kapsz kérdéseidre, jobban kitérnek a tudományágakban, mint a természet/környezetismeret és a matematika.

Lesz földrajz. Tetszeni fog, ha: szeretsz térképeket nézegetni, gondolkodni a pénzen, bankok működésén, az emberiség dolgain.

Fizika. Tetszeni fog, ha: szeretsz a jelenségek miértjén gondolkodni. Miért bugyog a víz forráskor? Mi a gravitáció? Miért nem esünk le a földről? Mi a fény? Milyen a kapcsolata a tükörrel?

Biológia. Szeretni fogod, ha: szereted az élőlényeket, gondolkodsz a belső szerveken, érdekel az orvoslás, az élőlények viselkedése. (Ajánlom a youtube-os Zállatorvost, ha ilyen irányú az érdeklődésed.)

Kémia: Mi megy végbe a dolgokban belül? Miből áll egy morzsa? Egy homokszem? Mi a különbség a műanyagok között? Melyik anyag ég, mekyik nem? Miért? Hogy megy végbe a folyamat?

Matek: elvontabb, nehezebb, mint előtte volt. Minél nagyobb vagy, annál inkább ajánlom, hogy tanulj matekra, mert igen nagy szükséged lesz rá. Már nem 5+5 a téma, amit a kisujjadból kirázhatsz, és erre sokan nem jönnek rá elég hamar, ezért elkezdik gyűjteni a rosszabb jegyeket. (Tapasztalat. :$)


Nyolcadikban, ha még nem (hatosztályos/nyolcosztályos/stb) gimibe jársz, minden a felvételiről fog szólni. A félévi nagyon fontos, az évvégi egyáltalán nem. A kutya se nézi, ha már felvettek.

Ezen kívül minden fokozatosan nehezedik, folysmatosan kell jegyzetelni, a legtöbb tanár már nem ír a táblára :'( ha hiányzol, rengeteget kell pótolni, több a tanulnivaló, mint a megírandó, de meg lehet csinálni, ha felkészülsz rá. :)

2017. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vészes, szerintem barátságos. A hatodiknál talán már picit unod, hogy ugyanaz a séma, mint ötödikben, de 7-8.-ra kinyílik picit újra a világ, nálunk akkor vált szét a természetismeret fizika-kémia-biológia-földrajzra. És egy darabig tetszik megint, hogy újdonság, 8.-ban pedig izgatott lehetsz a pályaválasztás, az új iskola, új barátok ügyéből kifolyólag, meg, hogy már nagyobb leszel. Amúgy nem egyhangú a dolog, szóval tök jó, meg nekem kicsit szabadabb is volt már attól, hogy a kémiateremben, ami nagyobb is, ott is voltak óráink, meg ott csináltunk pl kálium-permanganátos -vízliláraszínezős kísérletet, meg a tudománynak újabb, addig számunkra ismeretlen dolgokba nyertünk betekintést. A fizikából a kiszámítási egyenleteket kell főleg tudni, amit biológiából kell tudni, nagyjából már most is tudod, kémiából hát ott szerintem érdemes kérdezni, hogy mondja el a tanár újra, hogyha egyből valami nem világos, esetleg másik tanárt is megkérdezni, vagy másik diákokat, akiknek megy, hát azok a reakcióegyenletek, vagy esetleg talán ide is kiírhatod, ha valami nem megy, mert a tanár úgy magyarázta, hogy az ő gondolatmenetére nem tudtál rákapcsolódni, és valaki megértette belőle, de neked pont máshogy kell elmagyarázni, bemutatni, hogy átlásd, megértsed, földrajz, hát az meg nagyon egy ilyen, sok-száraz-magolós idegesítő tantárgy, nem tudom, minek kell azokat bemagolni. Hát nem tudom, talán nem árt gyakrabban átismételgetni azokat a tundra-tajga, mi jellemző rá, stb. A történelem ugyanolyan marad, magyarból jön be még egy kicsi újítás, a mondatok elemezgetése, hogy alany, állítmány, tárgy, határozók, de tökre vihető amúgy, matek szerintem az is marad ugyanolyan, idegennyelvek is, számítástechnika is, rajzból 8.-ban nekünk volt médiaismeret is, de a rajz nekünk mondjuk 5.-től is magolós volt. Technika, ének marad ugyanolyan. Hát ennyi , nem kell tőle parázni.
2017. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*ja de én mondjuk 10 évvel ezelőtt fejeztem be kb az általánost.
2017. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

6:szerintem egyatalan nem nehez

7:a hetedik sem annyira szörnyűéges ahogy mondják. igaz többet kell tanulni de nem fogsz megbukni ha nem vagy buta.

8: meg nem tudom :D

2017. febr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Röviden: borzalmas

Nem nehéz vagy ilyen, kb annyira sz*r mint az elsőöt.

2017. febr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A 6. nem annyira nehéz , de a hetedik és a nyolcadik súlyos hogyha nem vagy valami jó tanuló.Nem vészes.
2017. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tóth Péter Tamás ***** válasza:

6:könnyű, nem annyira vészes

7:új tárgyak nehezek lehetnek

8:első félévet megnyomni, aztán mehet a láblógatás

9:csessze meg, kétszer megpróbáltam, inkább feladtam :D

2017. jún. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm:D
2017. jún. 22. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!