Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lettországban vagy Litvániában...

Lettországban vagy Litvániában jobb élni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 14. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem Lettországban, de túl nagy különbség nincs a két ország között.
2017. febr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Leifur válasza:
62%

Szia!

Személy szerint én is Lettországra szavaznék. De gazdasági különbség egyelőre nincs nagy a két ország között.


Inkább már a kulturális és egyéb egyéni igények, amik jobban meghatározzák, hogy hol éreznéd jobban magad.


Riga már egy nyüzsgő nagyváros pezsgésével kecsegtet, bár tavaly már Vilniusról is hallottam hasonló véleményeket.


Oroszul Lettországban érdemes tanulni, mert sok helyzetben egyszerűen nem tudsz nélküle boldogulni. Ez Litvániában nincs így.


A lettek talán valamivel nyitottabbak és demokratikusabban gondolkodóbbak, mint a litvánok. Utóbbiak konzervatívabbak és vallásosabbak, bár állítólag ott is bomlik ez fel lassanként. Megjegyezném, hogy a lettek és nem a lettországiak, tehát az oroszoknak egészen más mentalitása, gondolkodása van sajnos.


Lettül magyar embernek könnyebb lehet valamivel megtanulni, mint litvánul. Nagy hatással voltak rá a finnugor nyelvek. (Szóhangsúly általában az első szótagon, kiejtés abszolút logikus, nem túl bonyolult esetrendszer). A litván archaikusabb.

2017. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Franciasrac!
ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!