Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Balhé mert nem vesz az ember...

Balhé mert nem vesz az ember 20E forintért címeket playstation 4-re? Nettes társadalom

Figyelt kérdés

Üdv mindenki! Szóval Ps4 forumba megkérdeztem van-e Ps4-re már törés, és jött egy csomó kocka hogy vedd meg a játékot meg stb. Meg elég szép beszólásokat eleresztettek, miért nem fogják fel a kockák nem mindenkinek videójáték az életem?


Miért nem fogják fel hogy a magyar fizetés édes kevés, és hogy van más kiadásom is. Vagy ők mit várnak veszek eredeti játékokat és akkor majd nem eszik itthon a család vagy mi ? Éhezzen a gyerekem csak azért mert a kockák így jobban aludnák és a dollár milliárdos cégek legyenek még dupla olyan gazdagok.


Havi 150E forintért dolgozok és kemények dolgozok minden hónapban.



2017. márc. 6. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:

A videojáték luxuscikk. Ha nincs pénzed luxusra akkor ne költs rá. De lopni senki nem fog segíteni, sem támogatni az elvet.


Te félted a saját kereseted, de ha veled csinálná meg valaki ugyanezt akkor te lennél a legjobban felháborodva.


Amúgy nem kötelező a premier játékkal játszani premier áron. Vársz 1-2 évet amíg lemegy az ára és megveszed akkor, ha sok érte a 20k.

2017. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de ki nem szarja le, hogy mennyi pénzt keresel? :)

Ha kell megveszed, ha nem akkor költöd másra a pénzed.

Senki sem mondta, hogy vegyél PS4-et, senki sem mondta, hogy gyereket kell vállalnod 150-es fizetésre, és főképp, senki sem kényszerít, hogy ennyiért dolgozz. Ha te csak ennyiért tudsz az ki a fszmnak a gondja rajtad kívűl? Hát senkié.

Ha meg használni szeretnél egy luxuscikket, akkor fizesd ki.

2017. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennyire fontos a PS4? PC-re sokkal több játék van ha már játszani akar valaki, és olyan csomagárakkal hogy kis pénzből is rengeteg drága játékot lehet venni.


Én az elmúlt negyedévben kb 150-200 játékot vettem 3000 dollár (880 ezer forint) értékben 90 dollárért (55 ezer forint). Ez 97%-os pénzmegtakarítás. Okosan kell csinálni, a 60 eurós játékot máshol 12-ért árulják és még kapsz +6 másikat 100 euró értékben ingyen hozzá.

2017. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem fontos annyira a PS4. Csak egy példát írtam, oké akkor majd lehet veszek egy gépet. Az úgy is univerzális.
2017. márc. 6. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:
2 nap múlva josz nyafogni, hogy miért 150k egy középkategóriás gép?
2017. márc. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most is van gépem amúgy! Q9550 8gb ram és GTX 550TI! Csak újítani kéne csak!
2017. márc. 6. 20:20
 7/7 2*Sü ***** válasza:
49%

A játék, szoftver is egy termék, aki előállítja annak költsége van vele, az ár részben ezt fedezi, részben a profitot, amiért eleve elkezdtek játékot írni. Hasonlóan ahhoz, hogy a pék kenyeret süt, annak van előállítási költsége, és azért süt kenyeret, hogy ezen felül legyen valami profitja is belőle. A szoftver, zene, film is ugyanolyan termék, mint a kenyér. Oké, ha letöltesz egy filmet, attól még a film a gyártónál marad, de nem is az adathordozó az igazi termék, hanem a megtekintési jog, az az, amit neked eladnak (illetve eladnának).


A gondolatmenetednek nincs erkölcsi alapja. Ha engem nem érdekel különösképpen a kakaós csiga, akkor nem veszem meg, és nem is lopom el. Ha érdekel annyira, hogy ellopjam, akkor érdekeljen annyira is, hogy megvegyem. Attól, hogy nincs pénzem egy Ferrarira, attól még nem lopom el. Hogy egy Ferrari ára mennyi, azt a gyártó dönti el, hogy a gyár ebből milyen extra profitra tesz szert, az az ő dolga. Az én dolgom, hogy eldöntsem, ennyiért megéri-e megvenni, vagy sem. Ha nem, akkor nem veszem meg. De ha a megélhetésem múlik rajta, hogy van-e mit ennem, akkor egy biciklit sem veszek meg.


Az, hogy milyen sokat keresnek a játékfejlesztők, az sem érv. Lehet, hogy egy játékért te 20 000 Ft-ot sokallsz. De azt az árat SEM fizeted meg, amit még méltányosnak tartasz. Mondjuk nem azt csinálod, hogy 20 játékból egyet megveszel, és 19-et meg ellopsz, hanem te mind a 20 játékot el fogod lopni.


Valahogy megvan az a tévképzete az embereknek, hogy ami szellemi termék, az neki ingyen JÁR, legyen szó szoftverről, zenéről, filmről. Míg hardverre az emberek hajlamosak százezreket fizetni, a szoftverért ennek a töredékét is sajnálják kiadni. Miért van az, hogy valaki vesz 100 000 Ft-ért egy mobiltelefont, majd úgy torrenteli le az egyik kedvenc appját, ami 1500 Ft-ba kerül?


Apropó kemény munka. Én programozó vagyok. Egy év kemény munkával – néhány álmatlan éjszakával, túlórákkal – elkészítettünk egy programot – interaktív tananyag – külső megbízásra. A megbízó befektetett néhány milliót, meg mi is, amíg a megbízó ki nem fizetett minket. Ugye ebből kaptuk a fizetésünket. A projekt a tervek szerint folytatódott volna, évről-évre újabb és újabb tananyagokat dolgoztunk volna fel. De valaki úgy gondolta, hogy pofátlanság, hogy ezért a minket megbízó cég pénzt kér, hogy ez a népnek ingyen jár, így hát feldobta a legnagyobb torrent oldalra. A cég így jóval kevesebbet keresett az egészen, a folytatáshoz már nem volt meg a tőke, így a projekt nem folytatódott. És ezzel nem az a gond, hogy nem kerestem, vagy keresett valami más többet, mint szerette volna, hanem az, hogy emiatt nem készült el pár olyan interaktív tananyag, ami sokak számára képviselt volna értéket.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Oké, én sem vagyok szent. Én is töltöttem le már filmet is, szoftvert is. Ha mindenképpen fizetni kellett volna érte, akkor nem vettem volna meg, így tulajdonképpen tényleges veszteség nem érte a piaci szereplőket. De nem sajnálok kiadni pénzt se mozira, se szoftverre, se zenére, ha megtehetem. Nem is ezzel van tulajdonképpen a gond. A gond azzal van, ha valaki elkezdi ezt az egészet erkölcsileg megmagyarázni, és ahelyett, hogy szégyellné, hogy erre kellett vetemednie, inkább még büszke is rá. Attól, hogy valaki éhezik, attól még kenyeret lopni nem etikus, akárhogy is csűrjük-csavarjuk a dolgot. Szoftvert lopni még kevésbé, hiszen – a kenyérrel ellentétben – az életben maradáshoz nem szükséges termékről van szó. Ergo a felháborodásodnak nincs alapja, és teljesen jogosak azok a reakciók, amiket kaptál.

2017. márc. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!