Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak a pénz és a vagyon...

Csak a pénz és a vagyon határozza meg a társadalomban, hogy milyen ember vagyok?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, édesapám örökségét egy vállalkozást 18 éves korom óta vittem, építettem. Sajnos 1 évvel ezelőtt leestem a tetőnkről és hónapokig kórházban voltam (elájultam egy másik betegség miatt amiről addig nem tudtam, alkoholt nem ittam!) Mire kijöttem a bátyám csőd közelbe vitte a vállalkozást, elszórta a pénzt, így a munkások bérét és a végkielégítéseket, tartozásokat a saját vagyonomból kellett pótolnom. A bátyám mindent felélt, én pedig nem engedhettem meg a hírnevemnek és a lelkiismeretemnek hogy más családokat tegyek tönkre, ezért eladtam nagynehezen ár alatt a házamat és az autómat is.


Most albérletben élek, minden forintot megnézek, spórolok. Mivel nincs diplomám (levelezőre most iratkoztam be) így olyan pozicióba nem tudtam elhelyezkedni és olyan fizetést kapni mint ami eddig volt. Ügyintéző vagyok egy cégnél.


Azóta egy kivétellel hátat fordítottak nekem a barátaim, haverjaim, a barátnőm akivel 6 éve vagyok együtt azóta lenéz és az orrom alá dörgöli hogy ennyi idősen nincsen semmim.


Egy nulla embernek kezelnek, egy bukott alaknak. Közben meg a felelősségem abban áll, hogy hagytam a bátyámat vinni a céget. Ő mossa kezeit, külföldre ment pincérnek.

Régen tiszteltek, emberként beszéltek velem, most meg csomó ember aki régen jópofáskodott lenéz és nem is köszön. Nagyon sok kellemetlenség ért azóta.


Én azt hittem hogy valamiféle pozitívumot fog az emberek részéről jelenteni, hogy felálltam a kórház után (csoda hogy lábra tudtam állni), hogy kifizettem az embereimet és az adósságokat és nem sunnyogtam el pereket magam mögött hagyva. Azt hittem hogy ezért egy minimális alapvető emberi tiszteletet fogok kapni, hogy egy erős embernek fognak nézni. Ehhez képest sokan úgy csinálnak mintha kb. elittam volna a pénzt vagy bedobtam volna a játékgépekbe.


Tényleg csak a pénz és a vagyon számít? Annélkül senki az ember? Az emberi értékek már manapság semmit nem nyomnak a latba?



2014. ápr. 15. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Hűha.. ez nagyon durva.. Nos igen, sajnos azt kell mondjam, hogy ebben a világban a pénz számít csak, és az, hogy vegyük fel a verseny, különben más letapos, ellehetetlenít...


Sajnálom ami történt veled..

De a céged akkor be is csődölt nem?

2014. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ezek szerint az addigi "barátaid" nem voltak azok, egyáltalán nem...
2014. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jólétben megismernek a barátaid, bajban megismered a barátaidat.


egy korrekt ember vagy, és sajnos ma nem azoknak áll a világ, jól látod

2014. ápr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, sajnos csak a pénz számít a mai világban. Én nem sajnálom ami veled történt.
2014. ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Négyes, ezek szerint téged sem kéne sajnálni, amikor csak azért mert egyszer ügyetlen voltál az egész életed kisiklott... Gratulálok, emberségből jeles vagy! Heh..
2014. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem a vagyon számít. Persze vannak olyan emberek, akiknél igen, de ne velük közösködj.


"Régen tiszteltek, emberként beszéltek velem, most meg csomó ember aki régen jópofáskodott lenéz és nem is köszön."


Azért, mert a pénzes embert tisztelték benned, aki "vitte valamire". A szemükben valószínűleg csak ezért voltál valaki. Nem az ember érdekelte őket, hanem a vállalkozó, a szereped.


Meg fogod találni a társaidat, bár nem irigylem a helyzetedet. Mindenesetre kitartást kívánok hozzá.

2014. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod erre mondják, hogy hasonló a hasonlóhoz.

Te egy szimpatikus, korrekt ember vagy, és szerencséd van a szerencsétlenségben, hogy megláttad, ki az aki igazán szeret téged. Sajnos ez a szám jelenleg nulla, de nem kell, hogy mindig így legyen. Keress új ismeretségeket, és te se a vagyont nézd, hanem az embert.

2014. ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Legalabb megszabadultal a hamis emberektol, akik csak a penzed miatt vettek emberszamba.


Amugy en nem azt mondanam, hogy szerencsetlenseg tortent veled, hanem hogy elotte szerencses voltal. Nem sokaknak adatik meg, hogy a szuloi vallalkozasbol joletben eljen - most itt az ido, hogy mint a legtobben sajat erobol epits hasonlot!


Mar megvan a tapasztalat, tudod, hogy mukodik egy ilyen ceg, vannak volt partnerek, dolgozok. Gyujts penzt es alapits sajat ceget.

2014. ápr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez durva.Én sem értem miért téged b_sztatnak meg lenéznek,miért nem a hülye báttyád aki annyira egy lúzer,hogy élve ásnám el.

De így van csak a pénz számít csak és kizárólag főleg ha csajt akarsz akkor meg pláne.Ez van ne csüggedj,alapíts saját bizniszt a koncepciód már meg van.

2014. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szégyelljék magukat azok, akiknek bűn, hogy nem vagy gazdag. Valószínűleg csak ki akartak használni.
2014. aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!