Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hittanórára fogalmazást kell...

Hittanórára fogalmazást kell írni arról, hogy a Nyolc boldogság hogyan hat az életemre, esetleg tudna segíteni valaki, mit írhatnék? (1 oldalasnak kell lennie)

Figyelt kérdés

2017. márc. 15. 19:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Mt.5,3.Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.

Mt.5,4.Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.

Mt.5,5.Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.

Mt.5,6.Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.

Mt.5,7.Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.

Mt.5,8.Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.

Mt.5,9.Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

Mt.5,10.Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

Mt.5,11.Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.



Erre csak az tud válaszolni, aki valóban boldog Krisztusban, mert megismerte az Élő Istent Jézus Krisztus megbocsátását, kegyelembefogadását.


Aki megtalálta, befogadta Jézust az bűnbocsánatban részesült, megtelt Isten kegyelmével, szeretetével és ismeretével a kegyelemnek Szent Szelleme által. Ettől kezdve az ember megtelt és megelégedett és eltűnt a szív nyugtalansága. Akikben Isten lakozást vett az Ő Szent Szelleme által, azok békességre és boldogságra megelégedésre leltek. Az ilyen emberek ettől kezdve igyekeznek Istennek engedelmes életet élni személyválogatás nélküli önzetlen szeretetben és irgalomban, megbocsátásban. Számukra az is öröm, ha Jézusért megvetik, csúfolják, kigúnyolják, mert ők már megismerték az igazságot és kaptak belőle, részesültek belőle. Boldogok azok, akik szomjúhoznak mind ez után, mert Jézus Krisztusban választ kapnak mindenre.


Mt.11,28.Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

Jn.4,14.Valaki pedig abból a vízből iszik, a melyet én adok néki, soha örökké meg nem szomjúhozik; hanem az a víz, a melyet én adok néki, örök életre buzgó víznek kútfeje lesz ő benne.

Jn.6,35.Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha.

Jn.6,37.Minden, a mit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, a ki hozzám jő, semmiképen ki nem vetem.

Jn.6,45.Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.

Jn.7,37.Az ünnep utolsó nagy napján pedig felálla Jézus és kiálta, mondván: Ha valaki szomjúhozik, jőjjön én hozzám, és igyék.

2017. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!