Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki már használt eredményes...

MLT kérdése:

Valaki már használt eredményesen hegesztett laprugót?

Figyelt kérdés

2017. márc. 21. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még rugalmas hozaganyagról. :-) Lehet jobb egy erős házi bilincs, de ott is fáradni fog a rögzítés tövében.
2017. márc. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor a hegesztést egy kicsit sem lehet edzeni.
2017. márc. 22. 07:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem is a varrat lenne a gyenge pont, inkább a hőhatásövezetnek azok a részei, amik túl lassan vagy túl gyorsan hűltek, és persze ahol túl sok ötvöző égett ki. Rugalmas ötvözeteket jól szabályzott körülmények közt lehet készíteni, laponként lágyítva és újraedzve lenne esély. De akkor még mindig nem lehet biztosat mondani alkalmas hozaganyagról, és a bevitt hő a varrat közvetlen közelében is tud nagyokat alkotni, a hegesztéskori egyenetlen hűlés miatti maradófeszültségeket is ki kell vinni külön utóhőkezeléssel mielőtt újraedzésen gondolkodhatnánk... Csak megér egy próbát egy jó bilincses toldás kétfelől szorítva! :)
2017. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Magcsavarnál van eltőrve. Mert ott meg volt repedve, de nem vettem észre amikor egy 5 tonnás spaniferrel íveltem, ott tőrt el. Szóval a magcsavarnál elvileg nincsenek nagy hajlító igénybevételek?
2017. ápr. 26. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!