Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A HowToBasic-ban nem értem,...

A HowToBasic-ban nem értem, hogy ez az ember mit csinál?

Figyelt kérdés
Megnéztem egy videót amit csinál de még mindig nem tudom,hogy ennek mi az értelme? Csak a tojásokat törti és csak pazarolja az ételeket. Ti tudjátok mit csinál ez a barom? Aki már rég ismeri őt.

2017. márc. 26. 16:50
 1/2 2*Sü ***** válasza:

A humor forrása a legtöbb esetben valamiféle kontextusváltás. A katarzis élményét az adja, hogy valamit egy bizonyos kontextusban kezdesz el értelmezni, majd hirtelen át kell értelmezni az egészet. Egy vicc esetén nem az történik, amit előre várnál. Ez valahol az emberben azt az értést kelti, mintha valamire rájött volna, és ez tud örömet okozni.


De ennek is van kifinomultabb és egyszerűbb, primitívebb formája. Az első HowToBasic videón, amit láttam, én is elmosolyodtam. Nem egy hű, de kifinomult poén, de gyanútlanul úgy kezdtem nézni, mintha valami tényleges főzős videót látnék, aztán hirtelen az egész egy új kontextusba került.


A gond, hogy ebből elég lenne egy. Egy második, egy harmadik ilyen videónak már nulla az élvezeti értéke. Főleg úgy, hogy valaki feliratkozik a csatornára, így előre tudja, mi lesz az új kontextus, mert hogy mindegyiknél kb. ugyanabba fordul át a történet. Úgy nem is tudom mit lehet rajta élvezni. Viszont aki kicsit szociálisan érzékenyebb, annak egy idő után valóban tűnik inkább felháborítónak, mint viccesnek az egész.


Mi értelme van? Úgy tűnik van, aki tizenhatodszorra is nevet ugyanazon a poénon. Feliratkozókat hoz, ami meg gondolom reklámbevételt. Meg ugye mindig lesz olyan, aki éppen először találkozik ennek a csatornának a tartalmával. Hasznossága, értéke? Na az nem sok van. De a Youtube már csak ilyen, és ez még csak nem is a legrosszabb csatorna. A Youtube-on található tartalom 99%-a nem ér egy lyukas garast sem, de szerencsére nem is futsz ezekkel össze túl gyakran, mert nem random nézel videókat, hanem keresés, ajánlás alapján, ami azért kiemeli azt az 1% valamire értékelhető tartalmat.

2017. márc. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Vannak visszatérő elemek is és pár videónként újítások, illetve vannak olyan elemek melyel egy réges régi videóból lettek visszahozva tovább gondolva.
2017. jún. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!