Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az hogy ha beírok...

Beuus27 kérdése:

Miért van az hogy ha beírok valamit magyarul a google fordítoba mikor vissza forditom arab nyelvről magyara tiszta hülyeségeket ad ki?

Figyelt kérdés
Vagy az arab barátnőm úgy kapja meg ahogy én gondolom ?
2017. ápr. 23. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Angolra és angolról fordítva viszonylag hatékony, de más nyelvek között már nem. Eleve egy gép nem képes úgy érzékelni a szöveget mint mi, és több tagmondat fölött egészen durva félrefordítások jönnek létre (mert alapvetően szókapcsolatokat tud fordítani, majd a szavakat egymás után).


Két dolgot tudsz tenni (azon felül hogy ez a fordítózás rossz ötlet, mindkét félnek egy közös nyelven kellene beszélni, tipikusan valami világnyelven).

- vagy csak tőmondatokat fordíts

- és ezeket a mondatokat is magyarról angolra majd angolra a harmadik nyelvre.

- ha tudsz angolul akkor arról fordíts arabra és ne magyarról-angolra-angolról-arabra mert elvész a valódi mondanivaló.


És igen, ha oda-vissza kipróbálod a fordítást akkor egészen más eredményt kapsz mint amit közölni akartál.

2017. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :-) Na itt az a baj hogy csak arabul tud, nem tud más nyelven beszélni. Lehet hogy megharagudott rám mert irtam neki és tökre az ellenkezője amit leforditottam én meg ráadásul elküldtem neki azóta vissza sem ír.
2017. ápr. 23. 16:15
 3/3 anonim válasza:
Hol szedtél te össz arab barátnőt? Persze nem mondom, biztos van ilyen is, de a neten sok a csaló.
2017. jún. 16. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!