Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Merjek új életet kezdeni?

Evimeri kérdése:

Merjek új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy kissé zavaros lesz amit írok, de próbálom érthetően össze szedni a gondolataimat. Gyerek korom óta vonzódom az indián életmódhoz. Bár túl sokat nem tudok róluk, de meg magyarázhatatlan okból vágytam/om közöttük élni. Sajnos az életem nem abba az irányba ment, ahogyan én szerettem volna élni. Mostanában egyre jobban fusztrál, hogy a fél életem azzal ment el, hogy megfeleljek a más emberek elvárásainak. Úgy éljek, ahogyan mások normáinak megfelel. Egyre jobban vágyom a szabad, természet közeli életre. Mostanában sokat gondolok arra, hogy pénzzé teszem, amit tudok és új életet kezdek. Kanadába nagyon vágyom. De van bennem félelem az új élettől. Vágjak neki az ismeretlennek, itt hagyva a biztosat, a páromat és a családomat. Ugyan akkor ahogyan telik az idő egyre jobban bánom, hogy már régen nem kezdtem el a felé haladni, ahogyan élni szeretnék. Tovább nem is részletezem, mert hosszú lenne. Ti hogy vagytok vele? Boldogak vagytok a mostani életetekkel. A gúnyolódást kérem mellőzzétek. Köszi

2017. ápr. 26. 18:04
 1/10 anonim válasza:

Teljesen mindegy, hogy mi boldogok vagyunk-e a a miénkkel vagy sem? A lényeg, hogy te boldog vagy-e a tiéddel? Ha képes lennél itthagyni mindent: családod, partnered, akkor nincs mitől félned, és nem is szereted.

Normális esetben nem hagyjuk ott a párunkat. Ezen gondolkoztál már?

2017. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szeretem a páromat, de soha nem voltam szerelmes belé - és ezt ő is tudja. És igen ez a nagy kérdés, hogy szeretem-e annyira, hogy a hátralévő életemet úgy éljem le ahogyan nem szeretném. Nem vele van a baj, ő mindent meg tesz azért, hogy nekem jó legyen. De elegem van abból, hogy azért robotolunk 10-12 órát, hogy a mai modern eszközökkel vegyük körül magunkat, hogy a mű dolgokat együk és jó pofát vágjak a modern kori rabszolgasághoz. Talán van még hely a földön ahol a természet megadja azt amire a megélhetéshez szükség van. Az is lehet, hogy az én fejemmel van a baj. Vagy csak nagyon besokalltam.
2017. ápr. 26. 18:29
 3/10 anonim ***** válasza:

jobb kockáztatni, veszíteni és vissaztérni mint boldogtalanul élni, azt kérdezve, mi lett volna?


képzeld el milyen lenne, ha minden sikerül.


egyetlen dolog biztos: hogy otthon ülve nem fog sikerülni.

2017. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
vagy mártír maradsz, vagy példaképpé válsz. te döntöd el.
2017. ápr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hmmm . Haverom belevágott hazánkban önellátó életmódba tanyán . Semmit nem kellett venni mert a kapcsolatának az ősei odaadták használatba a telkeket épülettel stb . Kút tisztítóval ellátott volt . Egy öreg gépe volt meg egy bringája 2 kutya 300 kiló tartalék stex némi élelem . Ősszel mentek le , gyűjtötték a fát az erdőn kiderült tilosba mert az is valakié . Oda kienni órák voltak és megáztak ezért bringáztak vagy autóval mentek . A takarmányt gyümit felélték mert nem kellett senkinek a piacon . A kutyákat etetni is kellett , hamar fogyott a lovetta és heti 1-2 szer vagy a távoli Spér agy Penibe legurultak meg tankoltak . A mobil kellett ha baj van , azt akksiról töltötték . A csajának tetszett és szülni isakart volna majd . Tavasz elején kértek támogatást szülőktől és csak a leértékeltet vették . Na ebből elege lett és vissza jöttek . Szétmentek . Egy régi gazdag csajjal összejött a belvárosba , de neki ez sznob dolog volt . Lett egy másik ismerőse aki örökölt egy tanyát másik megyében . Megpróbálták , meló lett de alacsony fizetés ,semmi élet sehol, sok öreg , kóborló alja népek stb . Vissza jött . Ez nem a középkor , másrészt mi közöd a letűnt indiánokhoz egy másik kontinensen ? Francia kanadai angol nyelv megy ? Saját térségbe tartozol onnan nem lépsz ki soha , idegen maradsz mindig .
2017. ápr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az emberiség soha nem fejlődött volna idáig, ha nem lettek volna nagy utazók, felfedezők. Felfogás kérdése, hogy hova tartozom. Nekem már az is magas, hogy vannak országok és határok. A föld nem a tulajdonunk - talán ez a felfogás is az indiánokétól van - csak vendégek vagyunk rajta, mégis az emberek mindent birtokolni akarnak.
2017. ápr. 26. 18:36
 7/10 anonim ***** válasza:
A kutatók speciális eszközökkel szakértőkkel és királyok birodalmi uralkodók támogatásával felkészülten indultak el . Kereskedni vagy hódítani .Te újat nem sokat találnál , letűnt korokról a Spektrum műsorai stb profin eléd tárják a lényeget . Az indiánok és más népek egy része volt békés , addig amíg más törzsek idegenek el nem zavarták őket vagy be nem olvasztották . Láttál már teljesen kiszőkített kínait és jakuza tetovált európait ? Az giccses és az az önmegtagadás . Nem kívánságműsor a tartozás származás . A migráns balhé is mutatja milyen ha nincs határvédelem se védett országok . Vissza ne menjünk középkor az volt már itt . A fizikai valósággal nem lehet más idézeteit meglátásait összehangolni .
2017. ápr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na ezért menekülnék a civilizációból. Az eddig válaszokból is látszik, hogy szinte senki nem értette meg a lényeget. Mindegy, inkább hagyjuk, mert a téma már más irányba megy.
2017. ápr. 26. 18:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nyugodtan csináld amit szeretnél és ne korlátozzon senki és semmi! Elvégre az emberi élet rövid, ne hagyjuk kárba veszni. :)

,,mindenkinek joga van az élethez és a szabadsághoz, valamint joga van a boldogságra való törekvésre"

Függetlenségi nyilatkozat.

2017. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Értek én mindent, 1-es voltam, csak akkor még azt nem értettem, hogy van egy párod, akit szeretsz, és simán itthagynád. Ha én ilyen lennék, mint te, nem vinnél magammal, mert ez összeférhetetlenséget okoz, és neki nincsenek ilyen vágyai!!

Én is azt mondom, hogy éld meg, mert nem jó úgy elszalasztani az éveket, hogy nem tetted meg!!

2017. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!