Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Új életet kezdeni máshol?...

Új életet kezdeni máshol? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyanok történetét várnám, akik vidékről a fővárosba költöztek, mert kiégtek, vagy "kinőtték", elunták a várost/települést, ahol addig éltek. Esetleg szerelmi bánat, vagy munkalehetőség miatt. A lényeg, hogy hátrahagytak mindent, egy új élet és új emberi kapcsolatok reményében. Mennyire jöttek be a számításaitok? Sikerült lezárni a múltatok és boldognak lenni a fővárosban?

2016. okt. 14. 08:48
 1/3 anonim válasza:

Én is sokat gondolkoztam ezen :D

Csak nehéz 0-ról újra kezdeni mindent:)

2016. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2016. okt. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Noha fővárosba a világ minden kincséért sem költöznék, új életet kezdtem már egy párszor.

A teljesség igény nélkül:

1. A válásomkor hátrahagytam mindent. Nem volt gyomrom a cigánykodáshoz, vagy az ügyvédek harcához. A lelki békém sokkal többet ér, mint pár millió Ft. Néhány barkácsszerszámot, a ruháimat, meg egy erősen mínuszba hajló bankszámlát hoztam csak el. Vidékre költöztem, egy barátom házába. Később az új párommal olyan romhalmazt sikerült vennünk, hogy anyósom majdnem be se mert jönni. Sebaj, rendbe tettük, éltünk boldogan.

2. Aztán újra fordult a kocka, külföldre kényszerültünk. 50 fölött, szinte semmivel. 600 €-val indultunk útnak, és az első 6 hétben az autóban laktunk. Úgy volt, hogy hazamegyünk majd, és újra a régi szép házunkban lakunk, ha lesz némi tőkénk. Mikor végre munkánk és lakásunk lett Németországban, jött a telefon, hogy leégett Mo-on a házunk. Ráadásul egy barátunk jóvoltából időközben megszűnt a biztosítás, tehát egy kanyit sem kaptunk. Most tehát másik házat vettünk. Ha hazamegyünk, kezdhetem megint a saját képünkre formálni. De így szép az élet. Nem beletespedni, hanem tervezni és cselekedni.

2016. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!