Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hova érdemes menni, egy...

Hova érdemes menni, egy teljesen új életet kezdeni?

Figyelt kérdés

A miért-et hagyjuk... Szóval el szeretnek menni külföldre egy teljesen új helyre,teljesen új emberek közé... Egy kevés angolt beszélek,bár nemmerem kijelenteni hogy gond nélkül megtudom magam értetni. Elsősorban konyhai kisegítői állásra gondoltam, de bármi érdekel amit reálisan megfizetnek. Mindenképp szeretnék az elején magyar közegben lenni,amíg megtanulom a nyelvet. Szóval tömören: hova érdemes menni? Esetleg van olyan aki ugyan ilyen cipőben jár/járt?

19/F



2016. szept. 26. 20:59
 1/3 2*Sü ***** válasza:

> A miért-et hagyjuk


Ne hagyjuk, mert részben ettől függ a válasz.


Sok ember olyan dolgoktól menekül, aminek ő maga az okozója. Sokan azért utaznak például, hogy jobban érezzék magukat, de nem érzik magukat jobban, mert mindenhova magukkal viszik azt, ami a boldogtalanságuk forrása: önmagukat.


A kérdés az, hogy valóban külső tényezők miatt kell új életet kezdened? Azt bárhol megteheted, akár itthon is. Külső tényezőknél meg van mit nyerned, de van mit veszítened is.


De úgy összességében ha angolul tudsz, akkor triviálisan Anglia esik leginkább latba. Kellően sok magyar dolgozik kint, tehát magyar közösséget is biztosan találnál. A kérdés, hogy az, ami miatt menekülni vágysz, az nem ismétlődne meg ott is? Oké, ha anyagi okokból akarsz külföldre menni, az még valahol érthető, csak annak is meglesz az ára, persze attól függ, hogy mennyire kötődsz a hazádhoz, ide értve az országhoz, a városodhoz, az ismerőseidhez. És itt nem csak hű de magasztos dolgokra kell gondolni, hanem akár olyan profán dolgokra is, mint hogy mit eszel.

2016. szept. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyszeruen mar meguntam a jelenlegi eletemet. Szeretnem a kis vilagomat sajat magamnak fel epiteni. Meg kicsit mar taszit ez a magyar mentalitas. "Fuuj ciganyok,fuj zsidok"... (Teszem hozza enis feher vagyok) Tudom,nem mindenki ilyen,de egyszeruen unom hogy mindenhol csak a lenezes megy. Emellett azokban csalodtam a legnagyobbakat,akikben jobban biztam mint magamban. Ezeken kivul meg van ezer+1 ok,csak leirtam parat. A lenyeg hogy nem erzem azt hogy en ide tartozok.
2016. szept. 27. 16:59
 3/3 csatrad ***** válasza:
kis vilagodnak eleg vekony a fala. hulyek mindenhol vannak. az okosak pincebe mennek vagy limuzinba.
2016. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!