Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Számszeríj viselés magánterüle...

Számszeríj viselés magánterületen?

Figyelt kérdés
Annak a segítségét szeretném kérni aki tényleg ért hozzá és segíteni szeretne.Mondok egy szituációt:ha mondjuk az apósomnak van egy erdője és én írásbeli engedélyt kaptam hogy én a nyílpuskámat ott viselhetem az ő magánterületén akkor ez lehetséges?Ha nem akkor miért és hogyan lehetne?

2017. máj. 14. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről


2. § E rendelet alkalmazásában

5.5 közterület: a közhasználatra szolgáló minden olyan magán-, állami vagy önkormányzati tulajdonban álló terület, amely mindenki számára korlátozás nélkül igénybe vehető, ideértve a közterületnek a közútként szolgáló és a magánterületnek a közforgalom elől el nem zárt részét;

6.6 nyilvános hely: a közterületnek nem tekinthető, mindenki számára nyitva álló hely.


3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.


---


Tehát ha az az erdő egyértelműen el van kerítve, oda senki be nem juthat, akkor birtokolhatod. Ha azonban - mint a legtöbb erdő - legfeljebb egy sormopóval van lezárva a járműforgalom elől, azonban kirándulók, turisták, fatolvajok számára szabado a bejárás, akkor nem lehet nálad.

2017. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Régebben hasonló következtetésre jutottam, mint amit az első ír az idézett paragrafus alá.

Le lettem dorongolva, mely szerint elég, ha táblával jelzett, fizikai akadály nem elvárás. És paragrafust is kaptam hozzá. A kérdést már nem követem, nem tudom melyik törvényhez volt az, amivel cáfoltak.

2017. máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Messziről jött ember azt mond amit akar.


Én meg azt hallottam hogy a nyílt utcán is lődözhetsz számszeríjjal délután kettő és három között.

2017. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

67%-os, te ezt messziről jött paragrafust hogyan értelmezed?


1. Nincs sorompóval, kapuval vagy más fizikai eszközzel lezárva, vagy "Mindkét irányból behajtani tilos" jelzőtáblával és a "magánút" feliratot tartalmazó kiegészítő táblával ellátva?


A Rendelet 2. § (8) bekezdése és e) pontja szerint a magánút tulajdonosa köteles a magánútnak a közúthoz való csatlakozásánál a sorompót, jelzőtáblát vagy forgalombiztonsági okból szükséges egyéb jelzéseket elhelyezni. A Rendelet a közforgalom elől elzárt magánutat a Kkt. 32. § (1) bekezdésében foglaltak szerint olyan ingatlanként kezeli, amely nem része a közúthálózatnak.


Amennyiben az ilyen csatlakozásoknál a közforgalom elől elzárt magánút jelölése hiányzik, a közlekedő nem ismerheti fel, hogy magánútra hajtott.

2017. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kutyát nem érdekli a közút, a közlekedés, a kresztáblák. Itt nem forgalomról van szó.


A 175/2003. (X. 28.) egyértelműen leírja, hol lehet birtokolni kkve-t. Definiálja is, a gyengébbek kedvéért. Semmi köze ehhez annak, hogy járművel hova hajthatsz be...

2017. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bálint6969 ***** válasza:
nos ha tényleg övé az erdő,és nem teszemazt önkormányzattól bérelt terület akkor viselhetsz,bár értelmét nem látom merthogy vadászni vele pl tilos
2018. nov. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lacás1976 ***** válasza:
Tulaj endélyével használhatod csak ne lőjj ki a területről, és a biztoságosan használd...
2020. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!