Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudok már mit tenni, arra...

Nem tudok már mit tenni, arra gondoltam, hogy befekszem a pszichiátriára. Ez megoldás lenne a problémámra?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom nem szeretek élni, nem szeretem az életet. Mindig arra gondolok, hogy bárcsak meghalnék, ahogy eltelik egy nap az jut eszembe, hogy végre egy nappal közelebb vagyok a halálom napjához.

Tényleg úgy érzem nincs helyem itt, én az egész világot szörnyűnek látom.

Nem bírok már így élni.

Eddig beszéltem már pszichológusokkal, mindegyik azt mondta, hogy nem tud rajtam segíteni. Voltam pszichiáternél, de az más okból volt, bár ott is leírta, hogy szuicid hajlamaim vannak.

Megoldás lenne ha befeküdnék? Úgy gondolom nem lenne rosszabb mint most, sőt, lehet segítene rajtam.



2017. máj. 20. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Beszéljél pszichológussal.

Ha azt mondja, hogy van értelme ennek, akkor próbáld ki.

2017. máj. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Engem csak érdekel, mert sosem értettem. Mit vársz attól, ha befekszel egy pszichiátriára? A segítség többféle lehet, de nincs az a hely, vagy az az ember, aki ezt helyetted megoldhatná. Jobb esetben megpróbálnak dolgoztatni ezen, rosszabb esetben teletömnek gyógyszerekkel. Többször hallottam már hasonló helyzetekről, és nem értem, mert innen úgy tűnik, számukra/számodra minden mindegy. Tehát kész vagy feladni ezt az egészet ami van neked itt élet, egyik napról a másikra. Nem sajnálnál itt hagyni senkit és semmit. Ez alapján azt tudom elképzelni, hogy nincs is mit féltened az életedben, nincs mihez kötődj vagy ragaszkodj. Miért nem indulsz útnak? Komolyan. Régen, mikor még azt sem tudták mi az a pszichiátria, ezt tették az emberek, ha kilátástalan volt az életük. Összeszedték mindenüket amijük volt és elindultak. Mert attól valami csak lesz. Rosszabb ugye úgysem jöhet mint ami van. A halál előtt, igazán érdemel annyi esélyt az élet, hogy kipróbáljuk milyen az. Jobb azt útközben tenni mint egy kórházi ágyon, küzdeni mindenképp kell majd. Az élet nem egy személy akit szeretni lehetne, az egy állapot. Van és kész, olyan amilyen. Az egyetlen ami felett döntési lehetőséget kaptál, hogy milyen emberként fogod ezt végigvinni. Mert mindegy, hogy akaratlanul vagy önként szállsz ki ebből, mire odaérsz már végig vitted. Szerintem merd itt hagyni az eddigi életed, de ne az egész életet. Annak semmi értelme. Semmi a világon. Mi van ha valamelyik vallásnak van igaza, és van ennél rosszabb hely ahova kerülhetsz? Vagy mi van ha újra meg kell születned és kezdheted elölről az egészet?
2017. máj. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez igaz, hogy talán érdemes lenne kipróbálni elindulni valamerre. Lehet, hogy ott olyan dolog történik, ami életcélt vagy módszert ad neked.
2017. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem értem, ezt mégis hogy gondoltad, hogy szedjem össze a cuccaimat és induljak el?

Nincs pénzem se meg semmi, pakoljam össze a ruháimat és induljak el gyalog a nagy semmibe minden nélkül? :|

Ha nem ölnének vagy erőszakolnának meg 1-2 nap után akkor is nagyon jó kilátásaim lennének...bár nem bánnám hogy meghalok, de azért sokkal rosszabb dolgok is vannak a halálnál.

Nem hinném hogy bármi is lenne miután meghalok, elképzelhetetlen számomra, ha bármelyik vallásnak lenne igaza, akkor van erő/isten/akármi ami felettünk áll és elvileg igazságot kéne szolgáltatnia legalább egy minimális szinten, de ez nem történik meg soha. Mindegy is, most nem akarok vallási vitát nyitni a kérdésem alatt, nekem ez a véleményem a vallásokról.

Nem azt várom hogy befekszek és 2 nap alatt úgy jövök ki hogy repdesek az örömtől, de lehet még az is jobb lenne ha úgy telenyomnának gyógyszerrel hogy azt sem tudnám ki vagyok... legalább a családomnak is meg lenne az öröm hogy nem haltam meg, nem öltem meg magam. (Mert ugye egyébként sz*rnak rám, de ne öljem meg magam, mert akkor nem lenne senki aki a csicskásuk lenne...)

Barátaim sincsenek, sosem voltak, csak érdekbarátok...

Biztos hogy velem lehet a baj, ezért nem szeretnék senki terhére lenni, mindenki csak akkor szeret velem beszélni amikor nem mondok semmi negatívat, amikor a problémám jön fel témának akkor egyből leráznak.

Amúgy hogy megy ez? Elmegyek egy pszichiáterhez és elmondom neki hogy adjon beutalót a pszichiátriára?

2017. máj. 21. 14:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Elmész hozzá, elbeszélgetsz vele, aztán megkérdezed, hogy mi a véleménye erről. Olyanhoz is mehetsz, akinél már voltál, és szerinted jó.
2017. máj. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem baj ha segítséget akarsz kérni, de nem olyannak látszol aki képtelen magát ellátni. Szerintem egy normális pszichiáter éppen ezért nem utalna be. Érthető, hogy vannak félelmeid, de nem vagyok benne biztos, hogy a világban úgy általában több veszély leselkedne az emberre, mint egy pszichiátriai osztályon. Oké, nem tudom mennyi idős vagy, de ha felnőttél, befejezted a sulit, akkor már van lehetőséged lépni. Ha rosszul érzed magad ott ahol most vagy, azok között akikkel együtt kell élned, ne maradj ott.
2017. máj. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"sokkal rosszabb dolgok is vannak a halálnál"


Na ez például egy tévedés.

2017. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tévedés? Pl amikor olyan dolgok történnek hogy a halál megváltás lenne számodra, akkor szerintem másképp gondolnál erre.

Igenis van rosszabb dolog a halálnál, hogyha valaki meghal többé nem érez kínt, szenvedést, meg semmit sem.

A méltatlan élettől sokkal jobb a halál, ki akarna úgy élni hogy az egész élete rettegés? Persze lehet azzal jönni, hogy mindenen lehet változtatni, de mégis vannak olyan dolgok amiken NEM.

Mondjuk történik egy baleset és tudod, hogy úgyis halál lesz a vége, de mégis életben tartanak, szenvedsz, pelenkáznak, így lát a családod, de nem hagyhatnak sorsodra, nem ölhetnek meg... ugye hogy mennyivel jobb mint meghalni?... Úgy élni hogy teher vagy a családod számára is, megalázó helyzetben vagy, amiből nem tudsz kijönni sehogyan.

Meg írhatnék még 100 hasonló példát, de nem szeretnék ennyire eltérni a témától.


A 6-os válaszra:

Most pár sor alapján el lehet dönteni hogy milyennek látszok? Egyébként azért jutott eszembe ez a lehetőség, mert egyszer egy "csodálatos" pszichológusnál voltam, aki konkrétan megfenyegetett hogy vagy "normális" leszek, vagy befekszek a pszichiátriára...Bár nem tudom mennyi joga lett volna engem odaküldeni.

Meg persze jött azzal hogy az egyetemistáknak akik hozzá járnak sokkal nagyobb bajuk van mint nekem... ja hogy ez egy verseny? Nem tudtam... Biztos szörnyebb lehet az egyetem miatt depizni, mint az, hogy utálok élni és meg akarok halni 11 éves korom óta...

Mit lépjek? Lehetőségem van lépni... de mit tegyek? Attól hogy az ország másik végére, vagy a világ másik végére megyek még ugyanolyan marad az élet... máshol sincsenek csodák, meg akkor is tudnám, hogy pl itt ahol most élek mik történnek és nem tudnék túllépni rajta. Nem tudom elfogadni hogy ilyen szörnyűségek vannak... hogy ilyen helyen kell élnem(és ilyen hely alatt a Földet értem). Nem tudom, hogy ezen tudna e segíteni egyáltalán valaki, gyógyszer, ember, beszélgetés, akármi... Persze könnyű lenne, hogyha át tudnák mosni az agyamat valamilyen vallással, vagy ilyen Szabó Péter féle hülyeséggel. Sajnos nem vagyok erre vevő. :(

Néha irigylem a vallásos embereket, hogy tudnak hinni, nekik ott a hit, abban bíznak, bár én úgy gondolom hogy saját magukat verik át, de ha ők boldogok tudnak így lenni még mindig jobb nekik mint nekem...

(Bocsánat ha bárkit megbántottam ezzel, tényleg nincs különösebb bajom a vallásos emberekkel.)

2017. máj. 24. 08:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Pár sor alapján el tudtam dönteni, hogy tudsz írni, olvasni, érvelni, feltételezem, megy egyedül az öltözködés, evés, ivás, stb.


Most képzeld el kifogtál egy ilyen pszichológust, milyen lehet ha bentlakásos vagy a pszichiátrián. Voltál már több napot valamilyen egészségügyi intézményben mostanság? Csak azt mondom az semmit sem javít a helyzeteden, ha ott kezelnek, mikor képes vagy a saját lábadon is elmenni egy-egy rendelésre.


Ahogy az agymosás sem működik, ugyanúgy a gyógyszerektől és a beszélgetésektől sem lehet csodát várni. Ez munka. A rossz érzéseid átalakulnak, megtanulod kezelni őket, és idővel észreveszel olyan dolgokat is, amiket eddig nem. Sem te, sem a világ nem fog megváltozni, de látni fogod a jó oldalát is, mert van neki. Mivel ezt így nem hiszed el, meg kell előlegezned a bizalmat, és nyitnod kell rá. Lehet túl nagy lépés lenne nekiindulni a világnak, akkor is érdemes lenne belevágni valamibe amit eddig nem tettél. Ilyenkor szokták azt tanácsolni, hogy kezdj el sportolni, tanulni, keress valami hobbit, akármit, de egyiket se add fel az első akadálynál. Nem kell, hogy higgy benne, hogy ez segíthet, csak próbálj meg mindent megtenni amit lehet. Van amikor életszakaszokon kell átlépni, és utána magától is javulni látszik minden. Persze tényleg nem tudom neked mi lehet a problémád. Nézd meg mennyi ember hányféleképpen szenved, és hogyan jönnek ki belőle. Menj végig minden lehetséges úton, mert ez az egyetlen aminek értelme lehet egy ilyen helyzetben. Mindegy miben hiszel vagy nem hiszel, biztosra nem tudhatod milyen a halál, vagy mi jön utána. De engem még csak nem is ez a része tart távol attól, hogy ne akarjak meghalni, hanem pont az amiket írtál, hogy más emberek milyen szörnyűségekből és hányszor kellett, hogy felálljanak, és éljenek tovább akkor is ha már nem tudnak, csak muszáj. Ennek a világnak itt minden ember ugyanúgy részese és formálója, és tőlünk lesz olyan, amilyen. Ha rossznak látod és emiatt kiszállsz, az olyan mintha hátat fordítanál az összes többi embernek, aki itt ugyanúgy vagy jobban szenved mint te. Ezért mondtam, nem az a lényeg, hogy hogy érzed magad a világban, hanem, hogy milyen ember vagy benne.

2017. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Eddig az összes pszichológus ilyen volt, tehát nem normális, lehet ők is szorulnának valami segítségre.(Mármint akiknél voltam eddig.)

Akkor legyek itthon telenyomva gyógyszerekkel? Egyébként nem szívesen szednék gyógyszert, semmi panaszomra nem szoktam szedni, eléggé gyógyszerellenes vagyok, de már ebbe is belemennék csak hogy ne fogjam fel hogy mi történik körülöttem. Hasonlóan gondolom, mint amikor valaki drogokkal akarja elérni ezt, csak azért valamivel talán mégis jobb a gyógyszer...


Egyébként most 21 éves vagyok, tehát 10 éve vagyok ilyen állapotban, néha kicsit jobb, olyankor össze tudom szedni magamat, így sikerült legyőznöm a pánikbetegségemet is, ami azóta szerencsére nem jött vissza, de a depresszióm mindig megmaradt, a legjobb pillanataimban is úgy éreztem, hogy bármikor képes lennék eldobni magamtól az életemet.

Mindig csak csalódtam mindenkiben, nincsenek és soha nem is voltak barátaim. A mai napig szorongok társaságban, nem szívesen megyek emberek közé, ha lehet kerülöm ezeket a helyzeteket, mert nem akarok megint átélni egy csalódást, bár már nem is tudok bízni senkiben. Sosem tudtam beilleszkedni sehova, pedig szerettem volna.

Úgy gondolom, hogyha lennének barátaim, vagy legalább egy valaki, akit tényleg a barátomnak nevezhetek könnyebb lenne a helyzet, bár attól nem oldódna meg hogy ilyen a világnézetem. Gondolom más embereket is zavar, de ők mégis túl tudnak lépni ezen. Néha úgy érzem, hogy én is képes vagyok rá, de olyankor jön egy hatalmas pofon hogy ja, mégsem... olyankor mindig valami szörnyűség történik amit látok/hallok és teljesen összetörök megint. Ha hinnék a sorsban azt gondolnám direkt akarja hogy szenvedjek...

2017. máj. 25. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!