Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyakorikérdéseken az emberek...

Gyakorikérdéseken az emberek nagy része miért bunkó?

Figyelt kérdés

Az lenne a lényeg, hogyha nem tudsz valamit, bátran megkérdezheted és segítenek neked. Ehelyett a legtöbb ember (és nyilván van kivétel), valami kivetnivalót keres a kérdésben, helyesírást, egy egy szót amit kiforgathat, leszólja a kérdezőt, hogy milyen hülye kérdés ez, miért nem tudja és mégis hogy gondolhat ilyet (pedig amég valaki neki el nem mondta, ő sem tudta a választ, nem úgy született). Ennek mi értelme van, komolyan emberek? Lassan kérdezni sem merek, mert egy egy válasz annyira el tudja venni a kedvem mindentől.

Ha meg nem tudod a választ, ne gyere oda okoskodni, csak ha tényleg segíteni akarsz.

(Valószínűleg eléggé sérti ez az oldal színvonalát, de egy próbát megér, hátha nem törlik)



2017. máj. 22. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó előtti mondatod pont ugyanolyan bunkó. Véleményt kérsz, de már előre elküldöd a fenébe azokat akiket úgy vélsz hogy nem fognak segíteni. Egy szubjektív kérdésre mindenkinek joga van szubjektíven válaszolni, akkor is ha neked nem tetszik. Mivel nem objektív, nem is lehet eldönteni egy válaszról hogy hasznos-e (hiába a kérdésre válaszol).


A válasz amúgy egyszerű: anonim oldal + szabad véleménynyilvánítás = trollkodási felület. Elég sokan itt vezetik le a napi frusztrációt, hiszen szinte semmi következménye nincs.

2017. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem a többség nem bunkó, persze vannak viták is sokszor, dehát ez egy ilyen műfaj.
2017. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Bocsánat, látom félreérthetően fogalmaztam

Nem erre a kérdésre és válaszaira értettem, hanem általánosítva minden kérdésnél

Úgy értettem miért válaszol valaki egy kérdésre, ha nem tudja a választ és csak beszólni akar

2017. máj. 22. 13:45
 4/8 anonim válasza:
A kérdések 90%-a nem is kérdés, hanem a kérdező megerősítést vár, vagy már eleve csak provokálni akarja a vele egyet nem értőket. Ez az oldal valójaban inkább vitafórum, mint információ szerző hely (bár a maradék 10% van hogy hasznos). Ez engem nem zavar, de téged miért?
2017. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerint én is félreolvastam, ne haragudj.


Egyszerű a gondolatmenete amúgy: miért a család, szexualitás és politika témában mennek a legtöbb kérdések és válaszok? Mert nem kell egyikhez sem tudás, csak leírod amit gondolsz vagy tapasztalsz. Mivel nem vagyunk egyformák ezért az én véleményem és a te véleményed előbb-utóbb ütközni fog, és minél több különböző nézet találkozik, annál nagyobb az esélye hogy vita kezdődik.

Aki pedig hozzászokik ahhoz hogy érvelés helyett vitával kell az igazát megvédeni, az felveszi ezeket a támadó és védekező stílusjegyeket, és már észre sem veszi hogy egyre inkább így reagál.


Ha nem a trollkodást veszed, akkor még mindig benne van a képben hogy kiégsz és belefáradsz abba hogy mennyi hülye és felesleges kérdést olvasol, és már nincs ingered 30-40 tök ugyanolyan válasz után a következő teljesen ugyanolyan sablon kérdést megválaszolni, ami jellemzően olyan általános objektív kérdés amire egy Google-keresés első 5 találata választ adna.

Vannak lusta kérdezők és buta kérdezők is, és amikor te századjára látod hogy "hány része van a vámpírnaplók X évadának?"-kérdést, akkor hamarabb fogsz beszólni hogy használja már azt a szerencsétlen keresőt a kérdező, mint hogy leírd neki százegyedjére is a választ.


Ha pedig a trollkodást veszed: még mindig könnyebb provokálni és beszólni mint megfogalmazni egy választ. Hiába írsz jó válaszokat ha azokat más szándékosan, szórakozásból vagy bosszúból lepontozza. Elveszi az ember motivációját arról hogy segítsen bárkinek is, így az oldal színvonala folyamatosan csökken.

2017. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4:

Engem zavar, mivel az utóbbi 5-6 kérdésemre tényleg érdekeltek volna a válaszok, de csak használhatatlan beszólásokat kaptam

Utolsónak pedig köszönöm a hosszan kifejtett választ

2017. máj. 23. 04:28
 7/8 anonim válasza:
Akkor megmutad az egyik ilyen kérdésed? Tényleg kívancsi vagyok.
2017. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem az zavar, amikor általánosságban kérdezel meg egy bizonyos szituációt, és vagy

1. A kérdésed kamu, mondják

2. Felelőtlen szülő vagy, akkor is, ha nem

3. Most koronavírus van, nem lehet menni sehová

4. Egy elgépelt szó miatt hülyéznek le

2020. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!