Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért kötnek belém itt a...

Miért kötnek belém itt a gyakorikérdéseken az emberek amiért fogyókurázni akarok?

Figyelt kérdés
Multkor kiirtam egy kérdést, h 13 éves vagyok 160 és 50 kg és egy bizonyos valaki szidott, h az tökéletes testsuly meghogy még szros vagyok ahhoz, h fogyókurázzak. Ő miért mondja nekem h nm vagyok kövér amikor nem is látott még élőbe annyira felidegesitett.. Hát nem érti meg az a hlye, h én nem érzem magam jól a börömben, mert lötyög a hasam meg a combom és itt tanácsokat kéne adjanak nem belém kössenek. Az én életem ha elrontotm az már az én problémám és ő ne foglalkozzon az én életemmel. A kérdésre válaszoljon az is, mert azért van nemhoy offoljon. :@@@@
2012. aug. 28. 17:45
 1/4 poiu ***** válasza:

Mert aggódnak érted. Az adataid alapján ugyanis nem vagy kövér. Sok sovány lány kövérnek látja magát, fogyózni kezd és belehal. Ez komoly.

Ha lötyög a hasad, akkor plötyi vagy - a kövér fiataloknak feszes a hasuk. Ha plötyi vagy, akkor sportolnod kellene.

2012. aug. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Talán azért, mert tényleg jó a testsúlyod, és tényleg fiatal vagy még ahhoz, hogy fogyókúrázz.


A fogyókúra nagyon megterheli a szervezetet, és 13 évesen erre még igazán nincs szükséged.

Az lehet, hogy nem érzed jól magad a bőrödben, de akkor nem a súlyoddal van a baj, hanem az énképeddel.


Az pedig, hogy "ha elrontod az életed az a te problémád" csak részben igaz. Valóban neked lesz rossz, ha elrontod, de ha emiatt gyógykezelésre esetleg eltartásra szorulsz, tönkreteszed a szervezetedet, azt bizony másoknak kell megfizetniük.

2012. aug. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. A testsúlyod a magasságodhoz és a korodhoz képest ideális. (Lásd: [link] )


Ha valaki az ideálison akar változtatni, az ne csodálkozzon, hogy ellenállásba ütközik, le akarják róla beszélni. Kicsit olyan ez, mintha egy átlagos, jó adottságokkal rendelkező nő akarna mellnagyobbító műtétet, ami után valami irreálisan, nem természetesen nagy melle lenne. Oké, hogy valamilyen ok miatt ő ezt akarja, de talán érthető, ha mindenki lebeszélni igyekezik ezen tettéről.


Én az elmúlt pár évben felszedtem pár kilót, elérve a túlsúlyos állapotot. Soha nem volt még ilyen feszes hasam. :-) Gondolj bele, melyik a feszesebb? A felfújt vagy a leeresztett lufi. A legtöbb időszakosan fogyókúrázó, vagy más miatt ingadozó testsúlyú embernek ha fogynak, akkor lötyögni fog a hasa. A bőr nem gumiból van, nem követi olyan gyorsan a testsúlyváltozást. Ha a testsúlyod stabil, akkor ahhoz idővel a bőr is alkalmazkodik. Ha viszont fogysz, akkor még jobban fog lötyögni a hasad.


Persze ez ellen is lehet tenni. Mint fent írták, érdemes sportolnod valamit, mondjuk valami alakformáló tornát keresni.


Azt is hozzá kell venni, hogy a média által sugallt női ideál torz, természetellenes, sőt egyenesen egészségre káros. Persze oka van ennek. Ha a természetes, egészséges, normál alakot idealizálnánk, akkor lenne jópár ember, akinek nem lenne dolga, mert közel megfelelő a súlyuk. Ha viszont valami elérhetetlen ideált tűzünk ki, akkor kb. mindenkinek lenne oka fogyókúrázni. Egyszerűen így több ehhez kapcsolódó terméket lehet eladni.


Ne hallgass tehát a médiára, az általa torzított világképed sugallta érzésekre, hanem hallgass az orvosilag megalapozott mérőszámokra.


És igen, az ember társas, civilizált lény. Ha nem függsz senkitől és senki nem függ tőled, akkor valóban a te dolgod, bármit is csinálsz. De mivel függsz másoktól és mások is függnek tőled, ezért ugyanannyira vagy a társadalom része, mint egyén. Pont ezért vannak jogaid, kötelességeid, felelősséged. Tehát tényleg nem kizárólag a te dolgod, hogy hogyan rontod el az életed.


De gyanítom, hogy neked magadnak sem a testsúlyoddal van a gondod, hanem valami egészen más, akár nem tudatos, vagy nem körülhatárolható problémát vetítesz egy könnyebben megoldható helyzetre, amit kontrollálni tudsz. Ha nagyon akarod, adj le pár kilót, de az a pár tényleg csak 1-2 legyen. De gyanítom nem éreznéd magad jobban a bőrödben. Ellenben vannak nagyon kövér, kimondottan csúnya emberek is, akik amúgy nagyon jókedvűek, boldogok. Vajon tényleg a testsúly számítana? Számít persze, de mekkora prioritása kell, hogy legyen? Biztos vagy benne, hogy ez a legfőbb problémád?

2012. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! Én is 13 éves vagyok 164,5 cm 51,5 kg..

Nos..nekem nem tetszik ez a szám, de elég sokat sportolok...és nem tudom aztmodnani hogy nagy a hasam mert (nem azlrt hogy dicsekedjek) nincs rajt háj.

nincs probléma a te súlyoddal csak sportolnod kell, napi 50-100 felülés és a többi és nem lesz olyan a hasad ;)

2012. aug. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!