Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Apámék jehovások, és rám...

Apámék jehovások, és rám akarják eröltetni. Van ehez joguk? (tovább lent)

Figyelt kérdés
szóval anyumák jehova tanui...van 2 bátyjám is, de ők már nem járnak gyülekezetbe, mert elmúltak 18 évesek és nekik már nem kötelező....nekem most van egy barátom (ami el vileg nem lehetne mert hogy nem jehova tanuihoz méltó)...szóval elmondtam anyuméknak hogy van barátom meg hogy nagyon szeretem meg ilyesmi...meg engedték végül is de ha valaki meg látott engem aki oda jár a hyülekezetbe ugy hogy barátommal vagyok egyből futottak apámékhoz hogy láttak engem...ez nem egyszeri eset volt....végül apámék ( akik mellesleg csak nevelőszüleim) azt mondták hogy megfogják tiltani hogy a barátommal legyek...akkor kiakadtam teljesen és meg mondtam nekik hogy engem hagyanak ékén ezzel a szaros vallásal mert nem érdekel és soha többé nem fogok járni erre meg rá vágták hogy még 18 nem vagyok azt kell csinálnom amit ők mondanak tehát járnom kell....ehez van joguk nekik hogy olyat erőltessenek rám amit én nem akarok ?? 15/L
2010. máj. 17. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok jogtudós, de abban biztos vagyok, hogy Magyarországon szabad a vallásgyakorlás, így tehát nem lehet senkit kényszeríteni.

Nem akarok semmi rosszat mondani a "jehovásokról", de ha ezt nem tartják tiszteletben, akkor... Ha jól tudom, ők azok, akik azt is elvárják, hogy ne csak Isten, hanem az ország törvényeit is betartsák.

2010. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az apró betűseket nem olvastam de én a helyedben nemet mondanék nekik .
2010. máj. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi a gyors kommenteket...de nem értik meg hogy nem akarom....sőőt apám...amikor meg mondtam neki hogy soha többé nem megyek 2 akkora pofont adott hogy szó szerint le fejeltem a falat és még azt kiabálta hogy " ez a fi teljesen elvette az eszedet"
2010. máj. 17. 20:35
 4/12 A kérdező kommentje:
*fiu
2010. máj. 17. 20:36
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagynéném jehovás...4 lánya van egyik se jehovista.

Sőt undorodnak ettől a vallástól.

Nem szabad erőltetni a szülőnek a saját vallását!

Mond meg anyudéknak hogyha nem fejezik be az erőltetést sátánimádó leszel.

Uncsitesóimnak bevállt:D

2010. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

(Uccsó vok)

Ja szóval testileg is bántalmaz már emiatt...akkor családsegítőbe menj!

És még ne légy "sátánista"...

Egy jó tanács,tanulj jól hogy sose légy rájuk szorulva a jövőbe és minél hamarabb el a családi fészekből:)

2010. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Menekülj mert kimossák az agyad!
2010. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi a válszokat :) huu hát legszivesebben gránátot dobnék közéjuk...pfúúj...sok álszent köcsög :s
2010. máj. 18. 17:46
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Jehova Tanúi úgy tudom nem kényszerítik a gyereket, hogy belépjen a vallásba, mert helytelenítik, ha a gyermek megkeresztelkedik gyerekkorba. Csak ha ő mondja, akkor keresztelkedhet meg, de még lehet, akkor is kell várnia néhány évet. Gyülekezetbe persze elviszik ha gyermekkorú.


Más vallásban, pl. a katolikusban, rákényszerítik a gyermekre a vallást. Amikor megszületik a gyermek megkérdezése nélkül megkeresztelik. Egyszóval belekényszerítik. Ha a szülők ráadásul még komoly katolikusok is (pl. az én 3. felmenőm), akkor a gyermeket még a templomba is elviszik.


Tehát:

1. Jehova Tanúinál: nem lehet tanú a gyerek míg ő nem dönt, gyülibe a szülők elviszik magukkal.

2. pl. Katolikus: ha akarja ha nem akarja a gyermek megkeresztelik, holott Jézus is 33 évesen keresztelkedett meg. Templomba ugyan úgy elviszik a szülők, ha nem csak mondják magukról hogy katolikusok, hanem úgyis élnek.


Akkor most melyik vallásban kényszerítik jobban a gyereket? Hát szerintem nem Jehova Tanúi. Egy ismerősöm már kb. 15-16 éves korában megadta a jogot a gyermeknek, hogy ne menjen gyülekezetbe. De ha a gyermek kiskorú még a törvény is köti, hogy a szülő gondoskodjon róla és Jehova Tanúi egy szabad vallás.



Szerintetek nem durva, hogy belekényszerítik a gyereket, hogy katolikus legyen? Vagy vannak még más vallások, ahol nem kérdezik meg a gyereket. Vélemények???

2012. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy meg ha nem keresztelkedsz meg, a szülők végül ha nagykorú leszel el fogják fogadni a párod, hisz vallásilag kedvesen és szeretettel kell bánniuk a gyermekkel szemben. Ha nem lesznek ilyenek, nem igazi tanúk. Szóval ez a vallás a te döntésed lesz, hogy kell vagy nem, de még kislány van 15 évesen és így korlátozottan cselekvőképesnek minősülsz törvényileg. Régen ilyen pici lánynak még barátja sem volt! De tudom fut az idő! :) A Magyar Kormány törvénye alapján kiskorú vagy, aki nem teljesen cselekvőképes. A szülők kötelesek gondozni = ez a KÖTELESSÉGÜK, és JOGUK van egy olyan vallás szerint nevelni, amit helyesnek látnak és nincs betiltva. Azt pedig Jehovának köszönd, hogy nincs joguk téged mint gyermeket megkeresztelni, ha nem akarod!!!! Nyugi! Nem olyan mint a katolikus! Szabadon elmehetsz!


Ne félj! Senki nem kényszeríthet, hogy megkeresztelkedj! Senki! Még a szülők sem, de joguk van megmutatni. A barátod pedig 18 éves kor után nem fogják tiltani! Ez tuti! Nyugi! Sőt komolyan mondom, hogy szeretettel kell majd fogadniuk! Igy tanítja a Biblia! Akkor is szeretettel, ha nem tanú! Csak nyugodj meg! :)


ui: Nem te vagy az a lány, akinek a barátja már itt panaszkodott, hogy a lányt nem engedik el?


Amúgy neked meg jogod van a vénekhez menni, hogy te nem akarsz járni!!!! ERRŐL TUDSZ??? Kérj tanácsot tőlük! Vagy ezt már próbáltad?

2012. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!