Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, hogy sikerülj...

Mit tudok tenni, hogy sikerüljön a meditáció? Leírás hosszabb.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Úgy kezdődött az egész, hogy régebben is próbálkoztam meditációval, több-kevesebb sikerrel. Mindig volt valami, ami megszakította,akár gondolatok,akár külső befolyás. Akkor is, és most is ki voltam készülve brutális mértékben idegileg. Nemrégiben ismét megpróbáltam. Nos,rosszabb volt,mint azelőtt. Egyszerűen jönnek a gondolatok megállás nélkül,amik nem hagynak nyugodni,még erőltetni is próbálom,hogy semmire ne gondoljak,csak lazítás,de nem megy,képtelenség,mindig beugrik valami,amin biztosan felhúzom magam. 90%-ban a gondolatokon húzom fel magam,a maradék arányban pedig azon,hogy nem tudom kiüríteni az elmém. Mindezek fejébe ott lesznek a külső tényezők. Nem tudok félrevonulni a város szélére egy gyönyörű,parkos helyre sem,mert nagy forgalma van,nagy hanggal. Az eldugottabb kastélyparkba sem,mert ott meg munkahelyek vannak a közelben,és hangoskodó emberek,focipálya. Itthon meghát a család és a környezett miatt lehetetlen. Kicsit keszekusza,de összegzésben természetben nem,itthon főleg nem tudok. Elmét kiüríteni meg sehogyan,bármit is teszek.

Lényegében ennyi. Előre köszönöm a válaszokat.


2017. jún. 5. 00:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán érdemes volna késő este megpróbálni, amikor a család alszik vagy a parkban nincs senki. A másik, hogy úgy tűnik nekem, mintha "saját magadtól" próbálnál meditálni, pedig szerintem hatékonyabb az irányított meditáció. Ezt lehet hangfelvételről, youtube-ról is végezni, vannak nagyon jó hanganyagok. Illetve a csoportos meditációt is érdemes lehet kipróbálni, 1-2 ezer forint szokott lenni egy alkalom, kb minden nagyobb városban lehet találni ilyen foglalkozást. De a lényeg, hogy sok türelemmel végezd és rendszeresen és semmiképp se erőltesd, mert úgy nem tudsz ellazulni. Nyugi, a kósza gondolatok később, rendszeres gyakorlással le fognak csillapodni :)
2017. jún. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elmédet igazából nem is fogod tudni kiüríteni.

Olyan ez,mint ha a patakot akarnád megállítani,úgy,hogy eltorlaszolod.Meg fogja találni magának az utat,hogy tovább folyjon,nem tudod megállítani.Annyit tudsz tenni,hogy megfigyeled a patakot,és csak nézed,ahogy folyik.És aztán rájössz,hogy nem vagy azonos vele.

2017. jún. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Jorck ***** válasza:

A meditáció nem arról szól hogy elnyomjuk a gondolkodást. Éppen ellenkezőleg.., figyeljük a gondolatokat! Van a légzés; a hangok; esetleg mantra; meg előbb utóbb az a halk súgás vagy mittudomén amire finoman még oda lehet figyelni. Nem is fejben próbáljuk intézni a dolgokat, hanem folyamatosan a köldökre koncentrálunk. Levisszük a köldökhöz az energiát csukott kéztartással. Utána ha jön a gondolat.., hát had jöjjön. Rákérdezek ha kell: honnan jön? Látszik egyből a tudatom csinálja.. A rusnya kis ego. Tolja-tolja be jobbról balról.., mindenhonnan.. De nem számít mert látom ő csinálja, és mikor realizálom hogy ezt én hoztam létre, abban a pillanatban szertefoszlik. Elveszti erejét. Amúgy mindegy mi jön vagy megy! Azt keressük ami nem jön, és nem megy. Ha megvan.., nem karjuk meghatározni. Nem akarunk vele semmit csak.., úgy hagyjuk ahogy van..! :) .., és veszünk egy újabb mély levegőt..


További szép estét!


Amúgy ez még neked segíthet :


[link]

2017. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ,felpontoztam!:)

Megpróbálom ma este,csak attól tartok,hogy ami nálam kialakult,na azon már nem segít. Egy kemény depresszión biztosan nem

2017. jún. 8. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!