Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek, annak természetes...

Vanitas kérdése:

Szerintetek, annak természetesnek kell lennie, hogy egy gyerek a nyári szünetbe dolgozzon?

Figyelt kérdés

2017. jún. 22. 00:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Amikor én gyerek voltam, nem is volt erre lehetőség. vidéki megyeszékhelyen laktam, volt 1 db diákmunka iroda, a munkákat pedig a csókosok kapták, szóval semmire sem volt lehetőség.
2017. jún. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem. A gyerek nyáron töltődjön élményekkel. Ha egy nagyobb gyerek úgy dönt, hogy vállalna valamilyen munkát, akkor mehet persze.

#1 Régen vidéken, hogy nem volt lehetőség? Gyümölcsszedés, fűnyírás, kerítésfestés, stb... Ja nem hivatalosan bejelentett meg ilyenek, de azért volt gyerekmunka rendesen.

2017. jún. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Korlátozott mértékben van értelme. Ugye szakközépiskolában volt nyári gyakorlatunk. Nem volt túlságosan megerőltető, nem az egész nyarat töltötte ki, viszont cserébe rálátást adott arra, hogy egy-egy szakmát űzni munka gyanánt mit jelent a hétköznapok gyakorlatában, így eléggé tanulságos volt. Ez így sokkal jobb, mint ha valaki szerez egy egyetemi diplomát, és úgy indul neki az életnek, hogy munka terén 0 perc tapasztalata van.


De én is egyetértek abban, hogy egy gyerek a nyári szünetben azért javarészt pihenjen, töltse fel magát teljesen más jellegű élményekkel, tapasztalatokkal.


Illetve itt nem lehet természetességről beszélni, maximum arról, hogy mi a megszokott. 200 éve – hacsak nem a felsőbb társadalmi osztályba tartoztál –

gyerekként is dolgoznod kellett, nem is keveset. A szocializmus éveiben meg egyáltalán nem volt megszokott – leszámítva az esetleges nyári gyakorlatokat –, ma viszont újra egyre gyakoribbá válik, és javarészt a diákok döntése miatt, mert ők akarnak extra pénzt szerezni.

2017. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!