Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A leltározás mint munka mit...

A leltározás mint munka mit takar?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy alkalmi leltározásra, mert egyszerűnek hangzott és magas az órabér, de nem igazán tudom, hogy mit kell majd csinálnom. Valaki felvilágosítana, hogy ott majd ne erjen meglepetésként?
2017. jún. 22. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Számolni, s pontosan. Egy alapművelet elég (összeadás), de kettő biztosan (összeadás és szorzás).

Tételesen meg kell állapítani a raktárban lévő terméket.

alma 4560 kg, boríték, c6 5000 db, retek 1000 csomó és hasonlók

2017. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egész raktárban lévő áru ÖSSZES darab megszámolása, számbavétele, leellenőrzése, hogy valóban annyi-e van mint papíron. Van-e hiány ilyesmi.

Nagyon pontos ellenőrzési feladat.

2017. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A eltározás eléggé hálátlan munka. Profiknak is nagyon észnél kell lennie, amikor leltározásba kezdenek.

Sokféle leltár létezik.

Boltnyitásos/Bezárásos.

Éves elszámoltató.

Átadó leltár.

Lecsapásos leltár.

Betöréses leltár.


Te valószinűleg éves elszámoltató leltározásban fogsz részt venni. Nagy készlettel rendelkező objektum esetében a fakkos leltárt szokták általában alkalmazni.


Mindenek előtt össze kell hordani az azonos cikkszámon (vagy egyéb azonosító számon) bevételezett leltári tárgyakat egy helyre úgy, hogy abból - lehetőleg - a leltár ideje alatt ne lehessen fellelni máshol "szóló" példányokat. A pakolást nagy gonddal kell végrehajtani, mert a leltárba felvett tárgyak újbóli sorra kerülését - és ezáltali duplikált leltári felvételét - ki kell zárni.


Ezután össze kell szedni a leltározáshoz szükséges összes dokumentumot:

Számlákat.

Bevételezési ill. kiadási dolumentumokat.

Értékpapírokat, ha van ilyen.

Bónokat és azok nyilvántartásait.

A leltározás folyamán nélkülözhetetlen szoros számadású dokumentumokat, tömböket, és minden egyebet, ami az anyagmozgatás, bevételezés ill. kiadás tényét bérmilyen formátumban is hitelesen bizonyítja.


Ezután meg kell határozni, hogy a leltári eredményeket hány példányban kell felvenni és ennek megfelelően kell biztosítani a megfelelő számú leltárívet.


A leltári ívekre kerül egy azonosító, amely azonosítóból jól láthat és egyértelműen azonosítható helyen felkerül egy-egy példány az összes tároló boxra, azaz fakkra. - Ezért hívják ezt a módszert a fakkos/Fakkozó leltárnak.



Utána kerítenek sort arra a leltárban résztvevők, hogy módszeresen és szisztematikusan végig mennek (pl. felülről lefelé, jobbról balra, és elölről hátra) a leltári területen, együtt megszámolják a leltározás tárgyát képező tárgyakat, majd azt felírják a leltári ívre, amelyeket a későbbiekben cikkcsoport szerinti összesítő és főösszesítő ivekre vezetnek át.


Amikor én voltam leltárellenőr, akkor ez volt a leltározás lényege, biztos vagyok abban, hogy 2017-ben már ott segítik a leltározókat számítástechnikával, kódolvasókkal, ahol csak lehet.


Tehát a tolókocsikon mozgatott megannyi papír már nem játszik annyira, mint a kódolvasó és a laptop, de ez nem változtat azon, hogy mindent át kell gondosan számolni, mert az csak egy dolog, hogy van egy ilyen-olyan számítógépes nyilvántartás, amikor gazdát cserél 800 millió forintnyi készlet, akkor csak azt hiszi el az ember, amit a saját szemével látott, más nem számít.


Nagyokat lehet ám bukni két-három kisebb-nagyobb elszámoláson, "benézésen" is, - aki fizet, annak nem mókás.


Szokott lenni egy veszteségi ráta is, ami "belefér" veszteségként és a normálisabb cégek az alkalmat megragadva végre szokták hajtani leltározás alkalmával a selejtezéseket is, - ekkor az ellenőrzési osztálytól (annak aktuális megfelelőjétől) is szoktak képviselőt kiküldeni a leltár ezen szakaszára (és ő bólint rá a selejtezésekre, ő hitelesíti a selejtezés jegyzőkönyvét).


Nagyjából ennyi!

2017. jún. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem: A szoros számadású dokumentunokat a leltár kezdő napjának dátumával le kell zárni és mindenből egy példényt betenni egy boritékba, hogy azt az ellenőrzési részleghez be lehessen vinni a leltári ívekkel együtt.


Más: A leltár ideje alatt nincs anyagmozgás, - azaz bevételezés, kiadás.

2017. jún. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!