Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az életemmel?

Mihez kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés
Szoval eddig eléggé elszúrtam az életem,viszont szeretnék "felzárkózni". Jelenleg van 8 általánosom, +egy szakmunkas,amirol nincs bizonyítványom mert nem sikerult az egyik vizsgam. Masodik probalkozasra se.. 20 evesen mihez kezdhetek amibol akar karrier is lehet? Tanuljak, esetleg menjek külföldre?

2017. jún. 22. 01:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Tanulj nyelvet, szakmat, aztan menj kulfoldre.

Annak az orszagnak a nyelvet tanuld, ahova menni szeretnel.

Olyan szakmat szerezz, ami keresett, pl cnc esztergalyos, nehezgep kezelo, es szerezz jogositvanyt targoncara, stb. Ha lany vagy, az apolonoi vegzettseggel kiraly(lany) lennel.

2017. jún. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

Hát ha 20 évesen effektíve csak nyolc általánosról van végzettséged, akkor valóban sikerült elszúrni. De semmi gond. Elsőként én megérdeklődném az iskoládban, hogy esetleg nem lehet-e abból az egy tárgyból újra vizsgázni, megszerezve legalább egy szakmunkás végzettséget. Esetleg az utolsó évet újra elvégezni (esti képzésben). Úgy legalább az a pár év nem veszne el, amit a szakmunkás iskolában töltöttél.


Esetleg egy érettségi megszerzése is lehet opció. Így most már érettebb fejjel, hogy a bőrödön érzed a tétjét, több motivációval, nagyobb szorgalommal tudnál nekiállni. Sokan érettségiznek le munka mellett esti iskolában.


A nyelvtanulás is fontos, akár itthon, akár külföldön képzeled el a jövődet.


Az első válaszban leírt szakmák jutottak nekem is eszembe, ezekből valóban hiány van.


Amúgy tanulni soha nem késő. Kedvesem 40 évesen tart a második diploma megszerzése felé, levelezőn. Édesanyám 50 éves kora után végzett el egy betegápolói képzést, ami elég durva volt, de megcsinálta, és el is helyezkedett a szakmában. (Bár ő régebben is végzett el mindenféle tanfolyamot, a csipkeveréstől a gyertyaöntőn át a talpmasszázsig. Pedig eredetileg középfokú könyvelői végzettsége volt.)

2017. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!