Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha nem tudok...

Mit tehetek, ha nem tudok bejelentkezni az albérletbe?

Figyelt kérdés
A tulajdonos külföldön van, a tulajdonos meghatalmazottjával kötöttem meg a szerződést és neki nincs olyan papírja (amit nem is értek, hogy miért nincs) amit az okmányirodában elfogadnának, hogy én bejelenthessem tartózkodási helynek az albérletet. Lassan egy éve ígéri, hogy elintézi, de még mindig nem intézte el. Közüzemi tartozás is van olyan ami azelőtti, hogy én ideköltöztem, azt sem rendezte még mindig. A túlfizetéseimet pedig nem kaptam meg. Mit tudok tenni ilyen helyzetben?

2017. júl. 1. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Két tanúval aláíratott bérleti szerződést bemutatva nem kell a tulajdonos aláírása a lakcímbejelentéshez.


Túlfizetés rendezésére írásban felszólítani, ha nem reagál, fizess annyival kevesebbet.

2017. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A bérleti szerződést nem fogadják el nekem úgy sem hogy két tanú aláírja, mert nem a tulajdonos írta alá a szerződést hanem a meghatalmazottja és azt mondták csak a tulajdonos aláírásával fogadják el.
2017. júl. 2. 10:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérd az okmányirodában írásba, hogy visszautasítják a lakcímed bejelentését. Ez néha hatásos.


Végső esetben a bíróság pótolja a tulajdonos aláírását.

2017. júl. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!