Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális dolog ha egy 2,5éves...

Normális dolog ha egy 2,5éves gyerek tépi az anyja mellét a játszótéren, az meg megszoptatja? Engem marhára fusztrál!

Figyelt kérdés

Van egy kisfiú aki ennyi idős és még cicizik. Ha nyűgös meg kell szoptatni mert ordít,ha a játszótéren akkor ott! Ez engem baromira idegesít és sok más embert is,mert egy ekkora gyereknek már meg lehetne magyarázni hogy NEM! Főleg meg hogy látja a többi gyerek is,hiába le van takarva egy kendővel a cici meg a feje.

Nekem is van egy 3évesem és ha kérdezi nem tudok neki mit mondani,azt már nem is említem hogy minek egy ekkora gyereket szoptatni?!



2013. júl. 19. 00:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Az enyémek is sokáig kapták a cicit, bár ebben a korban játszótéren már nem. Engem mondjuk ez nem annyira zavar, sokkal jobban a neveletlen gyerekek, akik lelökik a másikat a csúszdáról, kicsavarják a játékot a gyerek kezéből, anyukák akik szemetelnek, stb.
2013. júl. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Ez szerintem sem egészséges. Nem szoktam ilyesmit mondani, meg ítélkezni, de az ilyen anyákat szeretetéhes lelki nyomorékoknak tartom, akik nem bírnak tovább lépni és elszakadni ilyen értelemben a gyereküktől. Beteges és bizarr.

Szerintem ha több anyukát is zavar, akkor nyugodtan odamehettek hozzá, hogy elmondjátok (persze kulturáltan, nem sértő módon), hogy úgy bánik a gyerekével, ahol akar, de ne a játszótéren szoptasson, mert ez fura a kicsiknek, nektek meg még inkább.

2013. júl. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

En harom évig szoptattam a gyerekemet. Fel eves koráig -ha olyan volt a helyzet- nyilvánosan is. Később csak otthon, mindenhol máshol meg tudtam oldani bébi étellel, vagy valami itallal.

Az, hogy ki meddig szoptat, az egyen döntés, senki másra nem tartozik. Játszótéren, egyéb sok gyermek által látogatott helyen nem mellen nyilvánosan szoptatni szerintem, de megtiltani sem lehet....

2013. júl. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem. Hogy lehet szoptatni egy gyereket, aki már beszél, kinnvannak a fogai? Szerintem ez beteges.
2013. júl. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
2. -kal egyet értek, jól megfogalmazta. Ilyenkor nem is a gyereknek van szüksége a cicizésre, hisz a természet úgy alakította, hogy vannak fogai, képes (évek óta) az önálló táplálkozásra, hanem az anyának a szükséglete a szoptatás, a szimbiózis fenntartása, hogy nélkülözhetetlennek érezze magát a gyerek számára.
2013. júl. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

nem teljesen értek veled egyet! ha egy 2,5 éves megérthetné, h. nincs cici, akkor a te 3 évesed is megértheti, h. Pistike cicizik. elmagyarázhatod neki, h. : te is ciciztél mikor baba voltál, de Pistike még nem szokott le a ciciről,neki ez olyan mint neked a cumi /szundikendő -opcionálisan.


az viszont más tészta, h. tényleg nem szép látvány,h. egy 2,5 éves nyilvánosan az anyja mellén lóg.


én nem szólnék bele. az ő gyereke, ha 3 hós lenne nem szólnád meg a szoptatás miatt. 2,5 évesen is ugyanúgy a gyereke, mint 3 hósan.

2013. júl. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Nem normális dolog.
2013. júl. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Ez már szerintem sem normális dolog.
2013. júl. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

Engem is zavar. Nálunk is egy kisfiú van a játszótéren, 3 éves, ugyanez a helyzet: hiszti majd cici. De egy ideje már nincs hiszti, felpattan a homokozóból, odafut anyukához 5-6 kortyért, majd jön vissza játszani. Amikor épp kedve van.


Amúgy miért nem tudsz mit mondani a 3 évesednek? Ő még cicizik, te meg nem. Ennyi. 3 évesen már tudják, hogy nem mindenki ugyanúgy él mint ők, máshol mások a szabályok.

2013. júl. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem az zavar hogy még cicizik,bár 2éves kor után nekem már kissé durva(de ez csak az én véleményem,nem akarok senkit megbántani)!


Szerintem egy ekkora gyerekkel már meg lehetne értetni(ha az anya is akarja)hogy majd otthon cicizik,és nem beletömni a szájába mert nyűgös. Nagy különbség van egy csecsemő és egy kisgyerek között! Az előbbi senkit nem zavar,mint egy majdnem 1méteres kisgyerek akinek lelóg a lába a padról miközben szopik!


Nem hiszem hogy a többi ember erre kíváncsi vagy rájuk tartozna,főleg az apukák és a nagyobb gyerekek! Volt is már ebből konfliktus.

2013. júl. 19. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!