Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha megvan (és lejárt) a 30...

Ha megvan (és lejárt) a 30 nap közmunka, utána mi a teendő a TB-vel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kicsit pontosítom a kérdésemet. Arra lennék kíváncsi, hogy ha megvan a 30 nap közmunka(több is), és újra vissza kerülök a munkaügyi rendszerébe, akkor igényelhető csak a TB, de más szociális segély nem?
2013. máj. 13. 20:25
 1/1 muszajdzseki válasza:

Közmunka végzése után vissza kell menni azonnal a munkaügyi központba (mert hogy részarányosan vizsgálnak minden támogatást, és fizetett napoktól eshetsz el), ahol az összeszámolt munkanapok alapján vagy álláskeresési segélyre (ÁS) vagy bérpótló juttatásra (BPJ) leszel jogosult.


Ha megvannak a szükséges ledolgozott munkanapok (ha jól tudom 3 évet vizsgálnak és az alatt 360 nap munkaviszonynak kell lennie, de ebben nem vagyok biztos), akkor ÁS formájában az átlagbéred 60%-ra vagy jogosult, legalább 36, legfeljebb 90 napig.


Ha lejár az ÁS vagy nem vagy rá jogosult, akkor BPJ-t fogsz kapni, ami az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összege, jelenleg 28.500 Ft, és persze ezen felül megtérítik a TB járulékodat is.


Nagyon tömören ennyi. A munkaügyiben mindent el fognak mondani, mi jár, meddig és milyen iratokat kell felmutatni hozzá. Én 3 éve voltam ebben a rendszerben, azóta kétszer is változott, így ha valamit pontatlanul írtam le (vizsgált idők, összegek), akkor elnézést, de a menete biztosan ugyanez maradt.

2013. máj. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!