Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy élettársi kapcsolatban...

Egy élettársi kapcsolatban kinek ítélik a gyermeket, ha a kicsi az apa vezetéknevét kapta? A név befolyásol bármit is, ha nem házas a két fél?

Figyelt kérdés
Tudom, ez egy nagyon bonyolult kérdés, és egyáltalán nem kapok itt rá fix választ, csak a véleményetek érdekel. Átlagos gondolkodással azt mondanám, hogy az édesanya kapja a nevelés jogát, mert "a gyermeknek az anyja mellett a helye" (tekintsünk el az anyagiaktól) tényleg csak az érdekel, hogy a névnek van-e bármi befolyása? Pl megkérdezheti a bíró, hogy a nő miért nem ragaszkodott ahhoz, hogy a gyermek az ő nevét kapja? Csak véleményekre vagyok kíváncsi olyan emberektől, akiknek van tapasztalata, vagy egy minimális rálátása a kérdésre. Szerencsére abszolút nincs ilyenről szó sem velem sem az ismertségi körömben, ez valójában csak egy olyan feltevés amelyre kíváncsi vagyok.

2017. júl. 18. 17:20
 1/1 anonim válasza:
100%
Én is élettársi kapcsolatban voltam az exemmel de miután megcsalt szét mentünk.Az h élettárs v házasság nem számít.A gyámügy azt nézi h kinél van a gyermek nagyobb biztonságban.De ha meg tudnátok egyezni peren kívül az lenne a legjobb mert akkor meg kímélnétek magatokat is meg a gyereketeket is 1 csomó felesleges jogi hercehurcától
2017. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!