Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Böker kések mennyire jók...

Kisvuk29 kérdése:

A Böker kések mennyire jók mindennapi használatra?

Figyelt kérdés

Nagyon meg vagyok elégedve a Mora Robustommal mert a svéd acél nem hazudik, de szeretnék egy nagy(obb) kést, mert a mora nem is az a baj hogy kicsi hanem sok dologhoz könnyű

Ezen nagyon megakadt a szemem mert a nyelében lehet gyufát is tartani sátrazásnál/szalonnázásnal stb jól jönne

[link]

De úgy érdekelne, hogy ha valaki hétköznapokban is használná (nekem pl napi szinten kell kés madzagot vágni :D ) mennyire tartós?

Vagy ez inkább gyűjtőknek való?

Nézegettem bowie késeket is de ez a nyele miatt nagyon megtetszett

Van valakinek tapasztalata a bökerekkel?



2017. júl. 20. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszenek a Böker plus kések, nagyon jó minőségűek, a Böker magnum gyengébb minőség, de az is használható kések.

A kés pengéjének a minősége nem egy minőségi, de jobb a kínai késeknél. Az edzettsége viszont jó.

Lenti linken bővebben olvashatsz a penge anyagáról.

[link]


Ha fát farigcsálnál vele, akkor az éle túlzottan nem lesz tartós de az éle nem fog kimenni az első 2 vágásnál.


Ha a kés ár érték arányát nézzük, akkor jónak mondható. Ebben az árban jobbat nem nagyon találsz.


Egyébként egy bicskával nem járnál jobban? sokkal praktikusabb lenne szerintem egy egykezes bicska(nem rugós kés) mint egy tőr munkához.


A lenti linken kicsivel olcsóban megveheted a tőrt és a bolt is megbízható, már többször rendeltem tőlük.

[link]

2017. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bicskám mindig akad, de szeretem ha az övemen van egy fix pengés ami ugye kiveszem a tokból és már vág is

Meg mondom a mora is jó sok mindenre de valami nagyobbat keresek (persze a moranak örök bérlete van az övemen kiérdemelte :D)

2017. júl. 20. 23:06
 3/3 A kérdező kommentje:

Előbb lehet adok egy esélyt a helyi boltnak, mert kést jobb személyesen venni

Ha ilyen nem is lenne nagyon mellé lehet nyúlni a nem kínai késekkel?

Akad ugye német francia spanyol svéd stb...

Mert láttam spanyol muela-t ami hasonló árban van csak túlélő szett nélkül

Viszont a penge kialakítása tetszett

Azért szeretem személyesen mert mégis kézbe lehet fogni meg lehet nézni tetszik-e a fogása

Ha nem akarom extrémen használni elég csak arra figyelni hogy legyen márkája?

2017. júl. 20. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!