Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől romlanak el a vihargyújtók?

Mitől romlanak el a vihargyújtók?

Figyelt kérdés
Már a sokadik vihargyújtóm romlik el oly módon, hogy nem szúrólángot ad ki magából, hanem sima, normál öngyújtó lángja lesz. Nincs fizikai károsodás az öngyújtókon és a gáz sem lehet a probléma, hisz a hiba az egyik pillanatról a másikra jelentkezett. Szeretném megjavítani, mert ajándék, hozzám nőtt stb. Tehát tud valaki valami okosat?

2017. júl. 21. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Be kell állítani a kijövő gáz sebességét.
2017. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Folytatom, hátha nem egyértelmű: a beállító csavarral (+ irányba elmozdítva) tudod növelni a kiáramlási sebességet/ gázmennyiséget (mindegy hogy hívják, a végeredmény ugyanaz)

Fogod látni/hallani hogy a kiáramló gáznak erős hangja van, a láng magja pedig kék vagy zöld lesz. Ekkor jó a beállítás.

2017. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ez nem oldja meg a problémát: szétszedtem a gyújtókat, átnéztem minden egyes részegységét, tisztítottam azokat és mégsem... tanácstalan vagyok, s maradok is az? Azért mindenesetre köszönöm!
2017. júl. 23. 21:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, akkor nem tudok segíteni. Vagy az adott öngyújtó típussal van baj, vagy a gáz minőségével... (nem szivárog valahol a gáz?)
2017. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
...frissen feltöltve sem lehet beállítani?
2017. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem, sehogyan sem lehet beállítani ezt a három égőfejes vihargyújtót, mert nincs rajta beállítási lehetőség. És ez nem az első vihargyújtóm! Mind, ami eddig volt (és több nem lesz) 4-500 alkalom után elvesztette a szúróláng tulajdonságát (szikra van, a láng egyszerű).

Ez lenne a tervezett elavulás?!?

2020. jún. 11. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!