Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetek úgy...

Szerintetek lehetek úgy színpadi, vagy akár filmes színésznő, hogy eddigi 14 évem alatt sosem jártam drámaórákra?

Figyelt kérdés

Semmi konkrét dolgot nem csináltam, amivel közelebb kerültem volna a szakmához, nem igazán próbálkoztam vele, nem mondták soha, hogy tehetséges vagyok. Illetve gimiben sem igazán szándékozok dráma szakra menni. Egyszerűen imádok eljátszani más embereket, tehetségem van mások kiparodzálásához :D Szerintetek? Nincsenek túl nagy álmaim, csak hogy Angliában vagy ha nem sikerül, akkor Magyarországon találjak egy jól fizető állást egy színháztársulatnál, esetleg szerepeket nem túl híres filmekben.

Van rá esélyem drámaszak nélkül? Hol kezdjek, hol próbálkozzak?



2017. júl. 25. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ezt a szakmát szeretnéd, célirányosan kell tanulni hozzá, civileket nem foglalkoztatnak társulatok. De azért azt elárulnám, hogy a tehetséges Oroszlán Szonja, miután befutott a Valami Amerikával kb. 10 éve nem keresik filmes szerepre.
2017. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha hozzálátsz MA a képességfejlesztéshez, elképzelhető, még időben vagy. Mozgás, ének, hangszer, hangképzés, beszédtechnika, színpadi mozgás. A színművészetire több mint 200-an jelentkeznek és ~ 18-at vesznek fel egy évben a 3 fordulós felvételin. De ők is úgy kezdték 14 év körül: 'színész szeretnék lenni és ezért küzdök nap mint nap.'

A színjátszókör arra jó, hogy megszokd a színpadi mozgást, az együtt-játszást, de a fent leírt módszeres és kitartó képzés kell.

2017. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Végül is ezek tényleg nem nagy álmok lol

Mondjuk ha valakinek álmai vannak, nem árt, ha tesz is értük valamit

2017. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 Nem is civilként akarok próbálkozni. Egyetemre értem a próbálkozást.

#3 igen, jövőre tervezek drámaórára járni, ez elég? Plusz ugye éneklek egy profi kórusban, elég sokszor szerepeltünk már (tudom, nem ugyan az mint egyedül), a hangszernek viszont nem látom értelmét. Max. arra jó, hogy szokd a közönséget, de azt máshogy is lehet. Énekzenei suliba járok, 4 évet hegedültem, de nagyon utáltam😂

#3 szerinted miért írtam ki a kérdést? Csak nem azért, mert tenni akarok érte? 😉

2017. júl. 25. 16:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Huppsz bocsi, rosszul írtam a számokat. Képzeljétek oda jó sorrendben😁
2017. júl. 25. 16:23
 6/6 anonim ***** válasza:
a hangszert azért írtam, mert sok pontot ér! ha azzal tudod kísérni az éneket. Esetleg gitár nem érdekel?
2017. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!