Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csinaljak, ha mar nem...

Mit csinaljak, ha mar nem birok itthon elni?

Figyelt kérdés
16eves vagyok es az utobbi idokbe elkezdtem nem jol erezni magam itthon. a szuleim es koztem minden nap feszultseg van es ezert utalok itthon lenni. gondolkodtam rajta, hogy ha betoltom a 17et megprobalok alberletbe menni, mert en itt biztosan nem birok ki meg egy evet. de attol felek, hogy a szuleim nem fogjak engedni, mert meg nem toltottem be a 18at. valaki tudna tanacsot adni?
2017. aug. 3. 01:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindjárt kezdődik a suli, szóval szeptembertől nem fogtok annyit találkozni.

Milyen összetűzéseitek vannak vagy mi a problémájuk veled?

2017. aug. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Albérletbe. Na és miből tervezed fizetni a lakbért, a rezsit, az étkezésedet? Egyébként 18 éves korod előtt nem léphetsz le, a szüleid vissza vitethetnek a rendőrséggel.
2017. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ez szerintem egy természetes folyamat, de van akinél sürgetővé válik. Nekem sikerült 17 évesen elköltöznöm, viszont utána évekig küszködtem az albérletekkel, lakótársakkal, élettársakkal, munkával, tanulással, és többször volt hogy vissza is költöztem, ha nem akartam az utcára kerülni. Öröm az ürömben hogy ez egyáltalán opció volt. Az biztos, hogy külön élni jobb volt (...már a napi szintű kőkemény alkoholista terrorhoz képest) de megvoltak a kihívásai és szar időszakai. (30f)


18 éves korodtól írhatsz alá albérleti szerződést. Addig ez kikerülhető + diákmunkából fedezhető (pl. egyetemisták mellé költözöl, ahol x-nek van szerződése, és őt csak az érdekli, hogy fizesd a részedet), vagy "nagyon sokat" lógsz máshol pl. haveroknál. Lényegében fogod a holmijaidat és a lóvédat (ha nincs akkor gyűjts), átcuccolsz, és onnantól ott laksz.

Ne feledd, hogy ez csak az egyik fele, a másik fele a FELELŐSSÉGEK, amik Rád hárulnak utána - FONTOS, hogy ezt mérlegeld előtte. De úgyis meglátod. Mit eszel majd, mivel törlöd a hátsód, miben főzöd a vacsorát, meg ilyenek. (Bocs, ha ezeket már mind vágod, én nem láttam át annyi idősen) Mindenképp lakótársakkal kezdd, mert valszleg egyedül nem fogod tudni egyből megoldani az albérletben élést. Nem csak a pénz miatt nem, de részben amiatt sem. Ismerősi körben, egyetemista csoportokban kérdezősködj, hátha van aki lakótársat keres.

Sok sikert!

2017. aug. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!
2017. aug. 4. 01:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!