Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem engedik a szüleim a...

Miért nem engedik a szüleim a piercinget?

Figyelt kérdés
Ínyfék piercinget szeretnék nagyon de amikor meg elmlitettem ezt azonnal elkezdték mondani hogy hogy néz ez már ki meg hogy ez nem normális meg hogy ez az ő idejükbe nem is volt meg hogy sőt ilyen akkor egyáltalán nem volt és még folytathatnám!...15 éves vagyok,és nem értem hogy miért nem engedik mert van már egy orr pc-m meg a fülemben is van egy pár. Meg azt is elkezdték mondani mekem hogy ha úgy merészelek haza jönni akkor megvernek,kitépik stb...de azon is gondolkozok hogy megcsináltatom de akkor nem atkót raknék bele hanem amit a szemöldökbe szoktak mert az nem látszik vagy nem tudom hogy mi legyen!

2017. aug. 8. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Konzervativak és elővigyázatosak. Lehet hogy fulladást okozhat ha véletlen lejön és lényeled, nem kényelmes hogy egy kor fém cucc lóg ki az innyedből, és az anyag amiből készült sem biztos egészséges ha annyit érintkezik a nyáladdal. Persze nem tudom, mert nekem nincs a számban piercing és nem is tervezem hogy legyen, de ezért gondolom, hogy ők így gondolhatják. Az is lehet hogy nem szeretnék hogy 15 évesen túlzásba vidd és később megbánd. Végülis lehet hogy felnőtt korodra csak egy nagy lyuk marad a végén és az nem a legjobb. Lehet fertőzést is okozhat (fog, iny mellett van ugyebár). Én azt javasolnám, hogy hallgasd meg az érveiket és gondold át újra. Ha eddig is engedték hogy piercingezd magad akkor nem azzal van a gond. És még csak 15 vagy, lesz időd később is azt berakni.
2017. aug. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem is mondanak semmit csak azt hogy nem és kész...utánna elkezdenek mindennek elmondani...meg ha máshova akarok akkor is az van hogy biztos nem mert ne vesszen már el a nőiességem meg a többi de közben meg egyáltalán nem veszne el mert sokakat akiket megkérdeztem azok mondták hogy tök jó,és még ahova akarok az még csak nem is annyira latható mint pl az arcom közepe!
2017. aug. 8. 17:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem nem akarják, hogy olyan döntéseket hozz 15 évesen, amit később megbánhatnál. Azért szokták mondogatni, hogy tetoválás és piercing csak +18-tól kéne legalizálni, de legalább +16. Egy jó tanács: csak azért mert másoknak van vagy nekik tetszik, nem muszály hogy neked is legyen. Persze ez a te döntésed. A szüleidet kissé furcsállom viszont, hogy nem beszélnek veled tisztán. Kérd meg őket, hogy érveljenek mert tényleg kiváncsi vagy. A legtöbb problémát egy józan vitával lehet a legkönnyebben megoldani.
2017. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*az első voltam
2017. aug. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!