Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van itt valaki, aki otthagyta...

Van itt valaki, aki otthagyta az egyetemet? Jó, vagy rossz döntés volt? Mihez kezdett utána?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:

rossz döntés volt, 3 évre rá újrakezdtem mert annyira nem lehet munkát meg semmit találni :S

szóval elvégeztem 2 OKJ-s képzést, de azt le se sz@rják sok helyen úgyhogy kb szüleim nyakán éltem... elég ciki de ez van, ne hagyd ott, csak ha nagyon nem tetszik

2011. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És most boldog vagy?
2011. nov. 13. 14:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Otthagytam, de én is 1 év után újrakezdtem. Másik szakot, ami jobban érdekelt és el is végeztem időben. Az elsőről azért léptem le, mert nemigazán érdekelt, muszájból mentem egyetemre. Az az 1 év alatt dolgoztam, aztán rájöttem, hogy bizony kell egyetemre járnom, mert nem vagyok hülye. Persze olyan szakra, ami érdekel is...
2011. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én otthagytam 2 egyetemet..egyikre másfél évig, másikra fél évig jártam. Én sem vagyok hülye, mégis nagyon kevés dolog érdekel. A művészet és a nyelvek. Fogalmam sincs mit csináljak. Nem elég, hogy szégyenlem magam, nem is tudom merre induljak. Remélem nem ment még tönkre az életem, fel tudom építeni, a semmiből (22 vagyok).
2011. nov. 13. 14:22
 5/9 anonim ***** válasza:

boldog? nem :S de remélhetőleg az leszek ha már lesz egy diploma a kezemben

mondjuk elég sokat gondolkozok ezen, hogy végülis elvesztegettem 3 évet az életemből a semmire kb, közben minden ismerős már mesteren van, vagy 2. diplomát csinál :(

elég rossz érzés

2011. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én. De nem döntés kérdése volt, egyszerűen nem bírtam tovább a szoc. fóbiám miatt, pedig annyira nem ment rosszul. Már elmúltam 25, nem hiszem, hogy valaha is képes leszek befejezni, a családomon kívül teljesen egyedül vagyok, már régóta nem nagyon látok kiutat, elképzelésem sincs, hogy most mihez tudnék kezdeni.
2011. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most félévkor fogom otthagyni. :) Érettségi után kihagytam egy évet...Most vagyok így elsőéves, de félévkor lepihen, és jelentkezem máshová.
2011. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vadmeggy ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy aki ott hagyja az egyetemet, az vagy elvégez egy szakmát, vagy újrakezd egy másik szakot, esetleg csinál egy OKJ-s képzést.


Téged a művészet érdekel, meg a nyelvek. Ez mind szép és jó, csak művészetből nem lehet megélni, tanárnak pedig csak az megy, aki vagy nagyon elhivatott, vagy nem számít a pénz.


Választhatsz, vagy elvégzel egy olyan szakot, ami nem érdekel de értékes diplomát ad. Vagy elvégzel egy olyan egyetemet, ahol 5 évig jól érzed magad, de utána rádöbbensz, hogy semmire nem mész azzal a tudással, amit ott szereztél.


A legrosszabb, amit tehetsz, hogy otthon maradsz és sajnáltatod magad, hogy milyen szar az életed.

2011. nov. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
művészet és nyelvek..... ismerős. menj ki külföldre akár dolgozni akár tanulni
2013. febr. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!