Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki várja a sulit?

Ki várja a sulit?

Figyelt kérdés
Én nagyon nem. Nem szeretnék visszamenni az osztálytársaimhoz. Hogyan élvezhetném ki még a maradék egy hetet?

2017. aug. 25. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Még van három hét, mert csak szeptember közepén indul az egyetem. Aztán jogot tanulok, tehát a decemberi vizsga-időszakik a bulizáson kívül szinte semmit sem csinálunk.


Szóval én tök nyugodt vagyok. :)

2017. aug. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én várom, mert új suliba megyek, és már nagyon szükségem van a környezetváltozásra, új emberekre.
2017. aug. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki nem várja? :D (#kappa)

Amúgy nagyon nem várom, utálom a mókuskereket, és a suli az nekem nagyon az.

Nagyon nagy az igényem a szabadságra, és csak akkor szeretek valamit csinálni, ha nem kötelező.

Többiekkel egész jóban vagyok, annyival jobb így, hogy legalább nem utálom az osztálytársaim.

2017. aug. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem gondolsz rájuk, itt a gyk-n sem kattintasz az iskolás témákra, és főleg nem teszel fel velük kapcsolatos kérdéseket!!!
2017. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bisztrai Teodóra válasza:

Szia!

Lehet hogy többen hülyének fognak nézni, de én már nagyon várom a sulit. Minden tanév elején nagyon inspirált vagyok, szóval ez megadja a kellő lendületet! A nyári szünet kezdetén is már a tanévkezdést szoktam várni, persze leginkább a barátok miatt. (NEM vagyok stréber,sőt még annyira jó tanuló sem).


Mindenkinek jó iskolakezdést!

2017. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Engem az osztálytársaim strébernek tartanak, mert jók a jegyeim. Nem szeretek tanulni. Inkább odafigyelek órán és otthon csak átnézem. Az osztálytársaimat nem szeretem, inkább edzésről vannak barátaim. Az iskolát, az unalmas órákat nem várom, de nagyon szeretek készülődni rá. Venni füzeteket, tanszereket ilyesmi. Van még valaki aki így van ezzel?
2017. aug. 27. 11:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok a nem tudom hányadik válaszoló, én is így vagyok vele.

Jó jegyeim vannak, a többiek sokszor lestrébereznek, azok is, akikkel viszonylag jóban vagyok. Lehet, viccből mondják, de nekem attól nem lesz jobb. Elég rosszul esik.

Ráadásul a tanár is egy csomószor dicsérget, ami még rátesz egy lapáttal.

Pedig tényleg nem szoktam sokat tanulni, nem is szeretek. Csak odafigyelek az órán.

Idén megfogadtam, hogy ugyanúgy figyelek, de annak a tanárnak az óráján, amelyik dicsérget, ott csak a 3-4-es szintet fogom hozni. Elegem van. :(

És tényleg nem utálom a mostani osztálytársaimat, egyszerűen csak a régebbiekkel jobban kijövök.

Viszont tanszereket imádok venni, órákig el tudnék bíbelődni vele, hogy melyikeket válasszam. :D

2017. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az stréberező osztálytársaknak meg kell mondani, hogy 20 év múlva, míg te egy jólmenő szakember leszel családi házzal, aki a nyarakat Miamiban a teleket pedig az Alpokban tölti, addig ők majd a félszobás paneljukban a Tesco-s árufelöltői fizujukból majd kapargathatnak arra, hogy nyáron egyszer eljussanak a soroksári strandra. Meglásd, rögtön nem lesz akkora arcuk!
2017. aug. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De amit nálunk a suliban tanítanak az pont nem az, ami ahhoz kell, hogy szakember legyek. De mindegy :D
2017. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, az oktatásnak valóban vajmi kevés köze van ahhoz, amivel majd a nagybetűs életben foglalkozni fogtok.


Viszont! Az általános iskolás jegyeid alapján vesznek majd fel egy neves gimnáziumba, ahonnan jóval nagyobb eséllyel kerülsz egy neves egyetemre, mint egy egyszerűbb középiskolából, ahol teljesen más környezeti hatások érnek téged, mint mondjuk egy kéttannyelvű gimiben. Ezek a hatások nagyban befolyásolják az egész gondolkodásod és azon keresztül az egész teljesítményed.


Egy neves egyetemen pedig - amellett, hogy a BME, az ELTE, vagy akár egy külföldi intézmény nagyon szépen mutat az önéletrajzodban, és egyébként is kétszer olyan eséllyel vesznek fel diplomával akárhova, mint anélkül - olyan tudásra és főként kapcsolati tőkére tehetsz szert, ami aztán az egész életpályád meghatározza.

2017. aug. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!