Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Német elbeszélő múltban...

Német elbeszélő múltban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Az igék ragozásánál tudom, hogy képezzük a gyenge, erős és a vegyes igéket. A erős igéknél megtaláltam a táblázatot ahol megtanulhatom őket, de a vegyes igéknél nem találtam ilyen táblázatot. Hálás lennék, ha valaki ide mellékelné a vegyes igéknél a táblázatot. (Ha egyáltalán van ilyen.) Előre köszönöm a segítséget!

2017. szept. 2. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Mint írtad, ragozás szempontjából 3 csoportba sorolhatjuk az igéket: gyenge, erős, vegyes ragozású igék.

A gyenge igék Präteritumát a tanult szabály szerint -te- időjellel képezzük. (lernen, lernte...)

Az erős és vegyes ragozásúak Prät. alakját meg kell tanulni. Ezek az igék egy táblázatban vannak.

Mivel mindkét csoport unregelmäßig, tehát nem szabály szerinti ragozású.

Néhány vegyes ragozású a táblázatból, nézd meg, bizonyára benne vannak:

nennen, nannte, h.genannt

kennen, kannte, h. gekannt

bringen, brachte, h.gebracht


Tehát: amelyik ige benne van a táblázatodban és a gyenge igékre jellemző -te- időjellel képzi a Prät. alakját, az mind vegyes ragozású.

2017. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, most már világos!
2017. szept. 5. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!