Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan érdemesebb élni?...

Hogyan érdemesebb élni? Egészségesen lemondani a jó dolgokról és hosszabb ideg vagy rövidebb ideig élni de úgy ahogyan csak szeretnénk?

Figyelt kérdés
Mert ugye a jó dolgok majdnem mind károsak . Az egyik szomszédom mondta,hogy ha már nem ehetünk azt ami szeretnénk akkor minek élünk
2017. szept. 24. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem egyértelmű, hogy ha van hozzá pénz, akkor úgy ahogy szeretnénk. minden csak pénz kérdése a mai világban, sajnos!
2017. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb jó dolog egészséges. Mondj valamit, ami jó dolog, és káros! Persze a mértékletességet be kell tartani!
2017. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rengeteg dolog egészséges és finom is egyszerre. Az,hogy le kell mondani pár apróságról amire amúgy se lenne szükséged? Hogy ne dohányozz vagy ne igyál feneketlenül? Szerintem nem nagy ár azért,hogy hosszabban élj (amúgy meg nincs szükséged ezekre az élethez)
2017. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó dolog ami káros?

-Alkohol

-Sokféle étel

-Dohányzás (kinek mi, én szeretem a cigit)

-Veszélyesebb hobbik


...benzingőz...

2017. szept. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem mindenről lemondani, csak a fokozottan veszélyes dolgokról és a mértéktelenségről. A káros dolgok nem feltétlenül jelentenek rövid, de egészséges életet, lehet szó hosszú, de kínlódással teli életről is.


Ha buliban néha beiszol és jól érzed magad, az nem baj, de ha nem ismersz határt, és ez heti többszöri alkalom, és alkoholizmus lesz a vége, napi lerészegedéssel, munkahelyre nem leszel alkalmas, a családod elzavar otthonról, hajléktalanszállóra kényszerülsz, az baj.

Ha pl. elhízásra hajlamos vagy, akkor a finom, de veszélyes kajákból csak ritkábban és kevesebbet egyél, ne ezekkel tömd magadat naponta, mert cukorbetegség lehet a vége, sok embernek vágják le a lábát emiatt.

Bármilyen vagányak, ne is próbálkozz olyan hobbikkal, amik jó eséllyel tolószékben töltött élethez vezetnek. Abbahagyni nehezebb, mint el se kezdeni.

Ne kezdj dohányozni, mert ha nem szoksz rá, nem fog hiányozni, a leszokottaknak meg mindig fájdítja a szívét, ha dohányoznak mellettük.

stb.

2017. szept. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindennek van valamilyen kockázata.

Érdemes ezeket mérlegelni, és csak a vállalhatóakkal kezdeni valamit.

De az sem mindegy, hogy mi a cél: pl. a részegeskedés, a dohányzás vagy a kábítószer az nem cél.

2017. szept. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!