Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Orvosi vagy fogorvosi egyetem?

Orvosi vagy fogorvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Érvek, ellenérvek

2017. szept. 30. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtad ki a kérdést, mert nem tudod eldönteni, melyiket válaszd? Akkor többet kellett volna írnod magadról, az érdeklődésedről.

Én ötödéves vagyok orvosin. Azért ezt választottam, mert a fogorvosi nem is érdekelt. A fogorvosok képzése 5 éves, egy évvel kevesebb, mint az általános orvosi, és kicsit kevesebbet is kapnak a klasszikusokból, mint az anat, élettan, stb. vagy éppen a klinikai tárgyakból. Ugyanakkor ez a kevesebb is azért sok, és van mellette sok fogászati tárgy. Végzés után magánrendelőd lehet, sokat kereshetsz. Ugyanakkor ha menet közben jössz rá, hogy az orvoslás valamelyik másik ága érdekelne, az kellemetlen.

2017. okt. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem a fogorvosi szóba sem jött, orvosit végeztem. A fogorvos barátnőm elmondása szerint én csak a hátrányát látom az egésznek, nem vagy igazi orvos, csak a fogakhoz értesz (bocsánat, de így van), nehéz szakosodni, mert a szakvizsga nem kötelező, így kevés embert vesznek fel államira, magánban meg egy vagyont kell neked fizetned, hogy valaki foglalkozzon veled és kitanítson. Állami ellátásban nem keresel semmit, magánban csak akkor, ha nevet és pozíciót szereztél magadnak, ami szakvizsga nélkül nem nagyon megy, azt megszerezni meg drága és macerás, ahogy írtam. Az egyetemen is panaszkodott, hogy negyedévtől taposni kezdték egymást a jó helyekért. Nálunk ennek nyoma nem volt, kevés összetartóbb, egymást segítő közösséget tudok elképzelni, mint az orvosi. Innen még vagy 50 irányba tudsz szakosodni, ami úgyis az egyetem alatt kristályosodik ki. Magán szakrendelésen sztem többet is keresel, mint egy fogorvos. Az, hogy 5 év helyett 6 év, már igazán nem számít. Én sose lennék fogorvos.
2020. aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!