Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bevezetnétek az ötvenezerforin...

Bevezetnétek az ötvenezerforintos bankjegyet?

Figyelt kérdés

2017. okt. 2. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme. Amit többször húszezernél is többért fizetsz azt már jellemzően nem készpénzben fizeted. A gyártás magas költségeit az a tény nem indokolja hogy akkor közel feleakkora lenne az egymillió forintos köteg mérete. Már maga a húszezres is jelent egy állandósult fizetési problémát a mindennapi kiadások során és a legtöbb ember törekszik ennek felváltására. Ahogy ugyanilyen módon a kiszolgálóegységeknek is probléma a nagy címlet kezelése a váltópénz kiürülésével együtt. Azt sem részesítik előnyben ha te pár ezres tételt húszezerrel fizetsz ki, akkor képzeld el mennyire körülményes lenne 50 ezressel fizetni.


A világon semmi indokolja ezt a címletet.

2017. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
Nem mellesleg sokkal nagyobb anyagi befektetés mellett is érdemes lenne hamisítani.
2017. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt hallottam,nem a mindennapos bevásárlások céljára tervezik.Ha valahol sok pénzt kell tárolni vagy valahová szállítani,azt egyszerűbb ötvenezresekben megoldani.Kisebb helyen is elfér,könnyebb rá vigyázni stb.De ennek hátránya is lenne:ellopni és rejtegetni is nyilván könnyebb volna.Egyébként én sem támogatnám.Inkább legyen nálam több,kisebb címletű bankjegy,mint egy nagyon nagy.Ha van nálam egy ötvenezres,és elvesztem- az egész odalett.De ha van nálam öt tízezres,és abból elvesztek egyet-kettőt,a többi akkor is megmarad.
2017. okt. 3. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!