Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri kimenni külföldre...

Megéri kimenni külföldre Németországba dolgozni? Vélemény?

Figyelt kérdés

Ma iskolában egy tanár mondta nekünk az iskolában, hogy van lehetőség brigadozni Németországban nyári szünetben 2 hónapra. Az osztálytársam az menne mert jól tud németül, én meg nem tudok annyira németül, megéri kimennem? Havi 2000€ keresnek. Nem mondom hogy mindjárt a kezembe adják a 2000€ ot de remek ajánlat ez, csak az a gond hogy nem tudom a nyelvet. Hallottam olyanokról akik egyáltalán nem tudtak a nyelvet és kimentek külföldre és megtanultak.


Mit csináljak? Szeretek utazni, a világot látni.


Köszönöm szépen a válaszokat.


2017. okt. 12. 16:29
 1/10 szántóvető ***** válasza:
hát ez érdekes.már tanárok is szerveznek munkát külföldre?szerintem menj,bár 2000 eurót sokallok.de fiatal vagy,2 hónapot kibírsz bárhol.legalább világot látsz,megtapasztalod hogy milyen is az élet tőlünk nyugatabbra.
2017. okt. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak tudod az a gond hogy a nyelvet nem tudom ez idegesít
2017. okt. 12. 16:35
 3/10 szántóvető ***** válasza:
mi a munka?önállóan kell dolgozni német irányítás alatt?lehet hogy lesz aki segít a nyelvben:sokféle lehetőség elképzelhető,így látatlanban nem lehet tudni.
2017. okt. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés infót adtál, így nehéz bármi hasznosat mondani. Vannak olyan munkák, amit abszolút nulla nyelvtudással is el lehet végezni, és természetesen vannak olyanok is, ahol szóba semállnak veled, ha nem megy legalább alapszinten.


Hogy megéri-e, az megint szubjektív. Nekem megéri, de ismerek olyat, akinek nem érte meg.


Nettó 2000 euró elég sok egy havi munkáért, ugye nem szexrabszolgának mész?

2017. okt. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
akkor nem aggódna a nyelvtudás miatt.
2017. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
McDonald ban kiszolgalni a vevőt. Tanár csak annyit tudott mondani amit adtadtak neki ezt az információt. Nem tudja hogyan jutunk oda ki nemetbe, hogy autóval vagy busszal vagy repülővel fene se tudja. Nem mondom hogy mindjárt a kezembe adják a 2000 € ot de szép élmény lenne számomra, láthatnam végre a világot.
2017. okt. 12. 19:10
 7/10 A kérdező kommentje:
Átadtak neki a tanárnak ezt az infót*
2017. okt. 12. 19:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Oké. Szóval a mekiben te nem fogsz nettó kétezret keresni, az bruttó kétezer lesz. Abból te kézhez kapsz mondjuk ezer-ezerkétszázat maximum.


Aztán aludni nem a mekiben fogsz, hanem valahol, ami nem lesz ingyen. Meg az étkezés sem, mert a mekiben nem tápolhatsz egy hónapon át. Aztán ugye ott van az utazás oda meg vissza, valamint ha munkába tömegközlekedni kell, akkor az is.


Úgyhogy meggazdagodni nem ebből fogsz, de tapasztalatszerzésnek kiváló lesz. Már ha megérted, mit akarnak a vevők. Mert ehhez viszont nem árt egy kis nyelvtudás... Főleg, ha délre készülsz a bajorokhoz vagy a svábokhoz.

2017. okt. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szántóvető ***** válasza:
tanár létére elég felelőtlen hogy így ajánlgat munkákat.
2017. okt. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A szállás ingyen lesz, csak a ennivalót meg az innivalof kell vennem, na meg a villamosra vagy a buszra venni jegyet
2017. okt. 12. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!