Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyáron ellopták a pénztárcámat...

Nyáron ellopták a pénztárcámat. Új személyit intéztem, nem dolgoztam nyár végén. Most akarok munkát vállalni. A TAJ szám ugye rajtavan az új személyin? Adókártya?

Figyelt kérdés

Ellopták nyáron a pénztárcámat. Van róla jegyzőkönyvem is.

Voltam bent nyáron új személyit, lakcímet stb-t csináltatni.


Most vállalok munkát. Arra emlékszem, hogy voltam bent a kormányablak mellett lévő adóhivatalban is, és emlékszem hogy adtak egy papírt...

Most akartam előkeresni este az adókártyámat, nincs meg. Nem tudom, hogy csak papírt adhattak-e az adóhivatalban, vagy a kártyát is megkaphattam-e (és azt esetleg itthon eltettem máshová.. )


Illetve az érdekelne még, hogy a TAJ szám az ugye rajtvan az új személyin? Mármint úgy, hogy egybe a kettő.. hogy személyi + TAJ...

Nyáron valami ilyesmit magyarázott nekem az ügyintéző.


Diákszövbe való regisztrálás miatt kell.

Az adószámomat fejből is tudom.. csak nem tudom, kellene-e nekik kártya... vagy elég lenne-e az a lap, amit kaptam az adóhivatalban?


Tényleg nem emlékszem, hogy kaptam-e ott kártyát vagy csak lapot, rajta az adószámommal, stb...



2017. okt. 25. 01:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Te, gyerek..gondoltál már arra, hogy megnézd a kártyát?
2017. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, sajnos nincs rajta se a TAJ szám, se az adóazonosító jel. Egy chip van rajta (vagy sima QR kód?, passz, nekem még nincs, csak munkaügyes vagyok, ezért tudom), amiben benne vannak az adatok, viszont azt a munkáltatók 99%-a nem tudja mivel leolvasni. Sokan kidobják ennek ellenére a régieket, mert vagy félretájékoztatják őket, vagy nem figyelnek. Viszont, ha maga a szám megvan valahol, az már elég a bejelentéshez. Pl. adóbevalláson az adószám, a TB kiskönyveden vagy valamilyen orvosi papíron, recepten a TAJ szám. De akár az orvosod is megkérdezheted vagy bemehetsz egy kormányhivatalba is.
2017. dec. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!