Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebayen a becsült szállítási...

Ebayen a becsült szállítási idő mennyire szokott pontos lenni?

Figyelt kérdés
Mi a tapasztalatotok, a feltüntetett időintervallum elejéhez vagy végéhez közel lehet inkább számítani a termék megérkezésére?

2017. okt. 26. 09:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Kínából rendelt termék esetén
2017. okt. 26. 09:33
 2/10 anonim ***** válasza:
Legalább 3 hét.
2017. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezidáig 4 csomag érkezett. A vártnál sokkal korábban megkaptam. A megadott időintervallum elejénél is lényegesen korábban. Konkrétan Kínából két csomag 15 nap volt(nem munkanap), Egyesült Államokból alig 10 nap alatt itt volt a cucc. A negyedik csomagnak kellett három hét.


Most is várok párat, amiből az egyik ma van 26. napja, hogy megrendeltem. Attól tartok ez a csomag "eltűnt"!

2017. okt. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A feltüntetett idő arra vonatkozik ha aznap megrendeled és fel is adják. Ha nincs készleten az eladónak vagy neki is be kell külső helyről rendelnie akkor a feladás valós ideje akár több napot vagy hetet is csúszhat, és rögtön nem lesz igaz a becsült idő. Karácsony közeledtével eleve hetekkel megnő a szállítási idő, plusz a magyar posta is külön jelzi a weboldalán már a csúcsidőszakokon kívül is hogy megnő a kézbesítési idő mert mindenki ráállt a netes vásárlásra.

Ezt az ebay becslése szintén nem veszi számításba, úgyhogy nehogy elkezdj idegeskedni mert még sehol nincs a küldemény pedig lejárt a becsült idő. Kínából egészen a 45-60 napos idő is normális és nem számít késésnek. Ehhez képest a becsült idő ritkán megy 1-4 hét fölé.

2017. okt. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
23%

Rendszeresen szoktam rendelni, párszor volt hogy 1héten belül megérkezet, de általában 10-20nap alatt megjön. Ha 3hét után sem jön meg, akkor már hiába várod, beszélhetsz az eladóval, adhatsz neki negatívat..veszett fejsze nyele...


Sőt történt már velem olyan, hogy az időintervallum végéig nem érkezett meg, ráirtam az eladóra, hogy még most se jött meg. Visszaírt, hogy fizessem ki mégegyszer és küld egy másikat..nem lehetett vele megbeszélni, ezért negatív visszajelzést kapott tőlem, majd még két hónapon át zaklatott, hogy vonjam vissza, küld egy másikat 90%akcióba, majd 80%-ban... Azóta se érkezett meg... XD

2017. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha 3hét után sem jön meg, akkor már hiába várod, beszélhetsz az eladóval, adhatsz neki negatívat..veszett fejsze nyele..."


Ez azért nem igaz. A környezetemben is jártak már úgy, hogy nem kapták meg a rendelt árut, és az eladó kártalanította. De legrosszabb esetben is a ebay megtéríti a kárt. Itt is olvashatsz hasonlót, ahol az eladó nagyon korrekt volt: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

Nyilván Te egy rossz eladót fogtál ki, biztos van abból is.

2017. okt. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2017. okt. 27. 08:24
 8/10 A kérdező kommentje:
Végül az én termékem is jóval a feltüntetett várható kiszállítási idő előtt megjött, a rendeléstől számított 16 nap múlva. :)
2017. nov. 9. 19:39
 9/10 anonim válasza:

#6-os! Ha még nem rendeltél az ebayrol, akkor miért okoskodsz?

Kb 2hete rendeltem 2 csomagot, ha jövőhéten sem jön meg, megint átbasztak..

De nyugodjak meg, mert te olvastad valami fórumon, ahol valaki azt írta, hogy muszáj megjönnie vagy térítenek, ja, de a legtöbb eladó nem akar téríteni, főleg ha tényleg elküldte a csomagot...

2017. nov. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9-es!!

Higgadj már le koma!! Nem fórumon olvastam, hanem a "bőrömön" tapasztalom. A harmadik válaszoló is én vagyok, olvasd csak el azt is. Nekem nagyon pozitív a tapasztalatom ezidáig.


Ha neked mások a tapasztalataid, nagyon sajnálom. Nem vagyok(még)egy nagy ebay-es, de az eddigi statisztika nagyon rendben van.


Ezidáig kilenc azaz 9 csomagot rendeltem. Ebből nyolc rendre megérkezett. A kilencediket okt.12.-én rendeltem, na azért már kezdek aggódni. A többi nagyon időben itt volt! Ha két hete rendeltél, akkor jó esély van arra, hogy az idén már nem kapod meg. Biztos tudod mi van a postán az ünnepek közeledtével?!


Még valami. Az egyik csomag egy karóra volt. Az eladó nem pont a képnek megfelelő órát küldte. Felvettem vele a kapcsolatot, elnézést kért, köszönte amiért nem értékeltem le a vásárlást, és feladta az eredetileg megrendelt órát is. Igaz ezt még nem kaptam meg, de ez nemrégiben történt. Neked biztosan jelezni fogom ha megkapom, és azt is ha nem.:)


Viszont ha te ennyire elégedetlen vagy, és sikeretlen vásárlásokat bonyolítasz, akkor miért erőlteted? Hagyd a csudába, és ne kételkedj abban akinek jók a tapasztalatai.

2017. nov. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!